Zespoły muzyczne

Wiadomości o Bakshish, informacje, newsy, recenzje płyt, wywiady

Znajdziesz tutaj wiadomości o zespole Bakshish. Sprawdzisz najnowsze informacje i newsy dotyczące aktualnych wydarzeń. Przeczytasz recenzje płyt i wywiady z zespołem.
Bakshish
Bakshish wystąpi w Starej Piwnicy Wrocław

Bakshish to jeden z pierwszych i najważniejszych polskich zespołów reggae. Powstali w Kluczborku w 1982 roku, a ich znaczenie dla polskiej sceny reggae jest niepodważalne. W 1983 roku grupa znalazła się w pierwszej dziesiątce konkursu festiwalu w Jarocinie.

Bakshish
Bakshish zagra na Marleykach w Starej Piwnicy Wrocław

Legenda polskiego reggae zagra 9 lutego we Wrocławiu.

Reggae Nad Wartą 2013
Reggae Nad Wartą 2013

Na kolejnej, 8 już edycji reaktywowanego w 2005, najstarszego festiwalu muzyki reggae w kraju, nie mogło zabraknąć nestorów tworzących polska scenę tego gatunku.

Bakshish z nowym albumem we Wrocławiu
Bakshish z nowym albumem we Wrocławiu Wrocław

Legendarny Bakshish celebrując swoje 30-lecie promuje swój najnowszy album "4 I-ver" , którego premiera miała miejsce w listopadzie.

Nowa płyta Bakshish w sprzedaży!
Nowa płyta Bakshish w sprzedaży!

Dziś (17.11.) na sklepowe półki trafił oczekiwany od 12 lat album jednej z najważniejszych grup reggae w kraju. Bakshish powraca w wielkim stylu rewelacyjną i odważną płytą zatytułowaną „4 I-ver”.

"4 I-Ver" Bakshisha już 17 listopada
"4 I-Ver" Bakshisha już 17 listopada

"4 I-ver" to czwarty oficjalny i autorski album zespołu Bakshish.

Premiera nowej płyty grupy Bakshish
Premiera nowej płyty grupy Bakshish

Legendarny Bakshish celebrując swoje 30-lecie promuje swój najnowszy album "4 I-ver" , którego premiera już 17 listopada.

Indios Bravos i Bakshish już w ten piątek
Indios Bravos i Bakshish już w ten piątek Kraków

W najbliższy piątek, 9 listopada w krakowskim klubie Kwadrat coś dla fanów połączenia reggae z rockiem – wystąpią dwie grupy reprezentujące czołówkę tego gatunku - Indios Bravos oraz Bakshish.

Wielki powrót Bakshish!
Wielki powrót Bakshish!

Po 12 latach oczekiwania, w wielkim stylu, z rewelacyjną i odważną płytą zatytułowaną "4 I-ver" powraca jedna z najważniejszych grup reggae w kraju - Bakshish.

Wielki powrót Bakshish
Wielki powrót Bakshish

Na trwającym właśnie Ostróda Reggae Festival swoją premierę będzie miał oczekiwany od 12 lat album jednej z najważniejszych grup reggae w kraju.

Lee "Scratch" Perry gwiazdą festiwalu Reggae On
Lee "Scratch" Perry gwiazdą festiwalu Reggae On Częstochowa

Legendarny producent, kompozytor, dubmaster, autor tekstów, jeden z głównych twórców i kreatorów stylu dub, wystąpi 11 maja na częstochowskim festiwalu Reggae On.

Rock Reggae Festiwal w Brzeszczach
Rock Reggae Festiwal w Brzeszczach

Już 26 sierpnia rusza Rock Reggae Festival 2011. W tym roku gwiazdami imprezy będą m.in. zespoły Hey, Dezerter i Ścianka.

Pierwsi polscy wykonawcy na ORF 2011
Pierwsi polscy wykonawcy na ORF 2011

Znamy pierwszych rodzimych artystów, którzy wystąpią w połowie sierpnia podczas kolejnej edycji Ostróda Reggae Festival 2011.

Bakshish - "Back-Szysz (Jeden Czas)"
Bakshish - "Back-Szysz (Jeden Czas)"

Bakshish to jeden najstarszych polskich zespołów reggaeowych, Na scenie grają już ponad ćwierć wieku i jak sami udowadniają są w znakomitej formie.

Brak zdjęcia
Bakshish w Centrum Kultury Zamek Poznań

Już 2 marca w Centrum Kultury Zamek wystąpi legenda polskiego reggae formacja Bakshish.

Bakshish w Łykendzie
Bakshish w Łykendzie Wrocław

9 lutego we wroclawskim klubie Łykend zagra jedna z pierwszych polskich formacji reggaeowych Bakshish.

Bakshish i Łąki Łan w WZ
Bakshish i Łąki Łan w WZ Wrocław

Już dziś w klubie WZ w ramach tzw.: „Koncertowej środy" zagrają Łąki Łan i Bakshish. W czwartek imprezę rozkręcać będzie zespół „Jajca w majonezie" .

Immatrykulacja w WZ!
Immatrykulacja w WZ! Wrocław

4 -5 października Samorząd Studentów Uniwersytetu Wrocławskiego i Dolnośląskiej Wyższej Szkoły Edukacja zapraszają na „Immatrykulację” roku studenckiego.

Brak zdjęcia
Bakshish

Zespół Bakshish powstał w Kluczborku, „stolicy polskiego reggae” w latach osiemdziesiątych, konkretniej – wiosną 1892 roku.

Polecamy
Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!