Zespoły muzyczne

Biografia Bakshish historia, o zespole

  • Data założenia: 1982-8-28
  • Kraj: Polska
  • Miasto: Kluczbork
  • Gatunek: Reggae
Ocena: 5

Zespół BAKSHISH powstał wiosną 1982 r. w Kluczborku na bazie kilku lokalnych zespołów. Muzyczne poszukiwania rozpoczęte od ska i rock-steady po kilku miesiącach przyjęły formę reggae. Rok 1982 oprócz koncertów w całym kraju przyniósł pierwsze sukcesy - awans do finału i pierwszej dziesiątki w konkursie "Kto najlepszy w tym Rocku?".

Rok później znów pierwsza dziesiątka - tym razem w Jarocinie. Popularni i obecni na wszystkich ważniejszych koncertach rockowych, nie otrzymali żadnych propozycji od firm płytowych. Wielu muzyków pozbawiło to entuzjazmu i chęci do grania, co spowodowało, że przez zespół przewinęło się kilkadziesiąt osób.

Jedynym śladem działalności w tamtym okresie, jest ukazanie się piosenki Bakshishu, pt. "Czarna Droga", obok takich zespołów jak Tilt, Armia, Moskwa i innych na płycie FALA wydanej w 1985 roku. Niewątpliwie było to dużym sukcesem znaleźć się na najbardziej kultowej płycie lat osiemdziesiątych.

Płyty, albumy

Płyty zespołu Bakshish. Sprawdzisz tutaj aktualną dyskografię grupy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
4 I-ever
4 I-ever Bakshish
Premiera: 2012-11-17
Ocena:
One Love
One Love Bakshish
Premiera: 1993
Ocena:
Open Your Heart
Open Your Heart Bakshish
Premiera: 1989
Ocena:
Eye
Eye Bakshish
Premiera: 0000
Ocena:
Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!