Zespoły muzyczne

Biografia Wilki historia, o zespole

  • Data założenia: 1991
  • Kraj: Polska
  • Miasto: Warszawa
  • Gatunek: Rock
Ocena:

Wilki to jeden z fenomenów polskiej sceny muzycznej. Formacja założona przez wokalistę - Roberta Gawlińskiego (eks-Madame, Made in Poland i Opera) w 1991 roku, działa z przerwami do chwili obecnej, znacząc swoją wieloletnią karierę kolejnymi sukcesami.


Pierwszy krążek Wilki trafił do sprzedaży w 1992 roku i od razu przyniósł grupie sławę i wielki sukces. Płyta otrzymała mnóstwo nagród i wyróżnień, a sale koncertowe podczas ogólnopolskiej trasy promującej album zapełniły się do ostatniego miejsca. Drugą płytę Wilki nagrywają w zupełnie innym klimacie niż debiutancki album. Ciężkie brzmienia i rockowe ballady Przedmieść, umacniają pozycję zespołu na polskim rynku. 

Po spektakularnym sukcesie obu krążków zespół Wilki zaskoczył fanów, nagrywając album Acousticus Rockus, będący zapisem akustycznego koncertu w klubie Akwarium. W roku 2000 ukazuje się dwupłytowy krążek Największe przeboje, na którym zebrano 28 najbardziej znanych utworów Gawlińskiego z jego płyt solowych i z dorobku Wilków. W sierpniu 2002 roku ukazała się kolejna płyta zespołu pt. ‘4’. która pozwoliła Wilkom szturmem wrócić na scenę. Autorem większości tekstów i muzyki tradycyjnie był Robert Gawlinski. 

Po nagraniu dwóch kolejnych albumów przychodzi czas na podsumowanie 15 letniej działalnosci zespołu. W 2007 r. na rynku ukazuje się antologia zawierająca wszystkie studyjne albumy zespołu oraz ogromną gratkę dla fanów – 2 płyty z nagraniami niepublikowanymi, fragmenty koncertów z Nowego Jorku i Londynu oraz płytę dvd ze wszystkimi teledyskami.

Płyty, albumy

Płyty zespołu Wilki. Sprawdzisz tutaj aktualną dyskografię grupy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
MTV Unplugged (Reedycja)
Premiera: 2016-07-15
Ocena:
Światło i mrok
Premiera: 2012-11-06
Ocena:
MTV Unplugged
Premiera: 2009-05-05
Ocena:
Box
Box Wilki
Premiera: 2007
Ocena:
Polecamy
Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!