Zespoły muzyczne

Biografia Freak Of Nature historia, o zespole

  • Data założenia: -
  • Kraj: Polska
  • Miasto: Wałbrzych
  • Gatunek: Rock
Ocena:

Zespół tworzą: Ar - (gitara, voc), The Wall (bass), Raf (perkusja). Powstał w Wałbrzychu, wśród industrialnych krajobrazów kopalń i koksowni, gdzie jedyną ucieczką od szarej codzienności stała się dla członków zespołu muzyka. Twórczość Freak Of Nature niesie w sobie spory potencjał, w którym można doszukać się klimatów wczesnych Pink Floyd czy Jeffa Buckleya, a wszystko to zabarwione mocno rockowym brzmieniem i emocjonalnym wokalem. Pierwszą próbką ich muzyki jest singel "Isolation". Na krążku oprócz samego utworu znalazł się także teledysk go ilustrujący.

Płytę "Neurotic States" produkował zespół wraz z Tomkiem Bonarowskim, a prace nad nią w studiach Radia Gdańsk zajęły blisko dwa lata. Trwało to tak długo, ponieważ zespół jednocześnie z nagrywaniem płyty intensywnie koncertował – 1 września 2004 Freak Of Nature zakończył trwającą blisko rok trasę "True Emotions Tour", na której rosnąca z każdym koncertem grupa fanów zespołu mogła zapoznać się z materiałem z płyty "Neurotic States". Zespół zagrał blisko 100 koncertów w całej Polsce (i nie tylko, zespół z powodzeniem koncertował także w Niemczech i Czechach).

W grudniu 2003 dwa utwory Freak Of Nature można było usłyszeć na "trójkowej" składance "Minimax.pl", którą skompilował Piotr Kaczkowski.

Pod koniec października 2004 roku Freak Of Nature wyruszył w kolejną trasę koncertową – "Neurotic Tour" promującą debiutancki album zespołu.

Płyty, albumy

Płyty zespołu Freak Of Nature. Sprawdzisz tutaj aktualną dyskografię grupy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Neurotic states
Neurotic states Freak Of Nature
Premiera: 2005
Ocena:
Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!