Zespoły muzyczne

Biografia Freak Of Nature historia, o zespole

  • Data założenia: -
  • Kraj: Polska
  • Miasto: Wałbrzych
  • Gatunek: Rock
Ocena:

Zespół tworzą: Ar - (gitara, voc), The Wall (bass), Raf (perkusja). Powstał w Wałbrzychu, wśród industrialnych krajobrazów kopalń i koksowni, gdzie jedyną ucieczką od szarej codzienności stała się dla członków zespołu muzyka. Twórczość Freak Of Nature niesie w sobie spory potencjał, w którym można doszukać się klimatów wczesnych Pink Floyd czy Jeffa Buckleya, a wszystko to zabarwione mocno rockowym brzmieniem i emocjonalnym wokalem. Pierwszą próbką ich muzyki jest singel "Isolation". Na krążku oprócz samego utworu znalazł się także teledysk go ilustrujący.

Płytę "Neurotic States" produkował zespół wraz z Tomkiem Bonarowskim, a prace nad nią w studiach Radia Gdańsk zajęły blisko dwa lata. Trwało to tak długo, ponieważ zespół jednocześnie z nagrywaniem płyty intensywnie koncertował – 1 września 2004 Freak Of Nature zakończył trwającą blisko rok trasę "True Emotions Tour", na której rosnąca z każdym koncertem grupa fanów zespołu mogła zapoznać się z materiałem z płyty "Neurotic States". Zespół zagrał blisko 100 koncertów w całej Polsce (i nie tylko, zespół z powodzeniem koncertował także w Niemczech i Czechach).

W grudniu 2003 dwa utwory Freak Of Nature można było usłyszeć na "trójkowej" składance "Minimax.pl", którą skompilował Piotr Kaczkowski.

Pod koniec października 2004 roku Freak Of Nature wyruszył w kolejną trasę koncertową – "Neurotic Tour" promującą debiutancki album zespołu.

Płyty, albumy

Płyty zespołu Freak Of Nature. Sprawdzisz tutaj aktualną dyskografię grupy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Neurotic states
Neurotic states Freak Of Nature
Premiera: 2005
Ocena:
Zobacz również
Konkurs Ziaja