Zespoły muzyczne

Biografia Blue Raincoat historia, o zespole

Ocena:
Zespół powstał wiosną 1997 roku. Kilku sfrustrowanych studentów zagrało parę utworów choć prawdę mówiąc nikt nie brał tego na poważnie. Zwykła zabawa na boku przy okazji innych zespołów. Tak czy inaczej jakimś dziwnym trafem już kilka lat później zespół nagrał swój pierwszy materiał, "Fast At The Beginning And Then real Slow".

 

Po nagraniu kasety w zespole doszło do kilku zmian personalnych. Wyszło to zespołowi na dobre, bo transfer perkusisty Krystiana Pilarczyka (Victoria Ostrzeszów) okazał się strzałem w dziesiątkę (no, może w dziewiątkę...). Świeża krew w zespole plus pomoc przy masteringu pana Jack\a Endino pomogły zespołowi wyprodukować "Small Town Addiction" - pierwsze kompaktowe wydanie zespołu, określane jako wysublimowane połączenie mocnych riffów z ckliwymi melodyjkami. Potem zespół pojeździł sobie po Polsce grając z asami zza granicy (Appleseed Cast, Sometree) a także z królami polskiej sceny gitarowej (Plum, Starzy Singers).
Po kilkudziesięciu koncertach materiał znudził się im na tyle śmiertelnie, że zamknęli się na kilka dni w swojej "próbowni" i na swoich gitarowych drutach uszyli nowy sweterek. Sweterek nosi nazwe „Everything Is A Piece Of Something"

Płyty, albumy

Płyty zespołu Blue Raincoat. Sprawdzisz tutaj aktualną dyskografię grupy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Out Of The Blue Into The Black
Premiera: 2007
Ocena:
Everything Is A Piece Of Something
Premiera: 2007
Ocena:
Small town addiction
Small town addiction Blue Raincoat
Premiera: 2003
Ocena:
Polecamy
Zobacz również