Zespoły muzyczne

Biografia Gloss historia, o zespole

Ocena:

Zespół GLOSS powstał w Warszawie, założony przez brytyjczyka Jimiego Ogdena i amerykanina Roca Wardena. Jimi mieszka w Warszawie od pięciu lat, Roc od dekady, a z muzyką są związani od zawsze. Jimi pisze teksty od 14 roku życia, występował w wielu bandach wydając z nimi płyty w przeróżnych stylach. Miał znaczący wpływ na rozwój brytyjskiego indie rocka, następnie zmienił styl grania na elektronikę, która otworzyła przed nim nowe ścieżki komponowania i pisania. W jego studiu zawsze panuje artystyczny chaos, pełno skoroszytów z tekstami i szkicami. Zawsze poszukuje w muzyce tego, co powoduje, że włosy na rękach stają naelektryzowane.

Roc Warden pochodzi z Nowego Jorku, w którym od dziecka otoczony był muzyka ze wszystkich stron – od wielkich koncertów po miejscowe muzyczne bary. Muzyk ukończył z wyróżnieniem Montclair State Univeristy grając na gitarze klasycznej, natomiast w jego sercu wiele miejsca zawsze zajmował klasyczny rock. Zanim przeprowadził się do Polski, Roc pracował w słynnym nowojorskim sklepie muzycznym „Rudy’s Music” gdzie sprzedawał gitary koneserom i najlepszym muzykom na świecie.

Po przeprowadzce do Warszawy wydał swój pierwszy solowy album gitarowy i otworzył własną szkołę gry na ukochanym instrumencie.

Jimi i Roc poznali się, gdy Jimi potrzebował gitarzysty do swojego nowego zespołu, między nimi od razu pojawiło się zrozumienie i muzyczna chemia, w ten sposób powstał GLOSS.
„Microphone Shotgun” jest pierwszym krążkiem kooperacji Jimiego i Roca, ale na pewno nie ostatnim. Obaj kochają wspólnie nagrywać, koncertować i dzielić energię z publicznością.

Album ukaże się już na wiosnę 2021 roku.

ip

Płyty, albumy

Płyty zespołu Gloss. Sprawdzisz tutaj aktualną dyskografię grupy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Microphone Shotgun
Premiera: 2021-03-05
Ocena:
Polecamy
Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!