Zespoły muzyczne

Biografia Kobranocka historia, o zespole

  • Data założenia: -
  • Kraj: Polska
  • Miasto: Toruń
  • Gatunek: Rock
Ocena:

Historia powstania zespolu Kobranocka siega roku 1984, kiedy to na oddziale zamknietym szpitala psychiatrycznego w Toruniu znalazl sie z przyczyn militarnych Andrzej Krainski, wkrótce szerzej znany jako Kobra. Po drugiej stronie biurka siedzial Andrzej Marek Michorzewski, który pokazal Kobrze swoje teksty. Byl miedzy nimi "List z pola boju". Po przeczytaniu tekstów jedynym wyjsciem bylo zalozenie zespolu (o nazwie "Latajacy Pisuar"). W pierwszym skladzie znalezli sie oprócz Kobry: Szybki Kazik (Jacek Bryndal) i Kieliszek (Tomek Kosma). Ta zaloga nagrala w studiu radia studenckiego "Centrum" (w styczniu 1985) material, który mial zostac wyslany do radia Wolna Europa. Zespól mial dzialac w podziemiu - nie zakladano pierwotnie kariery komercyjnej. W tym czasie Latajacy Pisuar zagral koncert na balu plastyka w torunskiej Od Nowie, którego organizatorem byl wtedy student Sztuk Pieknych UMK w Toruniu - Jan Paszkiewicz (znany potem jako Yach Paszkiewicz - twórca polskich teledysków). Pito wino i ubaw byl po pachy. Szybki Kazik przebrany za monstrualnych rozmiarów fallusa przebijal symboliczna blone dziewicza rozwieszona na drzwiach wejsciowych do klubu. Koncert podobal sie publice i samemu zespolowi, który w zwiazku z tym postanowil dorobic kilka kolejnych piosenek, zmienic nazwe i rozszerzyc sklad o sax. Na zlocistej rurze przygrywal Michu Zabór IV zwany tez Paprosiem (Waldek Zaborowski).

Płyty, albumy

Płyty zespołu Kobranocka. Sprawdzisz tutaj aktualną dyskografię grupy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
SPOX!
SPOX! Kobranocka
Premiera: 2010-09-04
Ocena:
Przystanek Woodstock 2007 - Kobranocka
Premiera: 2008-02-11
Ocena:
Sterowany jest ten świat
Premiera: 2006-01-30
Ocena:
The Best - Póki to nie zabronione
Premiera: 2004
Ocena:
Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!