Zespoły muzyczne

Biografia Kanał Audytywny historia, o zespole

Ocena:

Kanał Audytywny zadebiutował w 2003 roku płytą "Spasoasekuracja". Niekwestionowanym liderem zespołu jest L.U.C, który zaczął działalność muzyczną od grania na gitarze, by później zafascynowany twórczością takich muzyków jak Jazzmatazz, Tricky, Nina Tune, Saint Gemain iPortishead oraz polskich hip hopowców zwrócić się w stronę elektroniki i nowych brzmień. We współpracy z Bmf (Andrzej Szewczuk, poprzedni gitarzysta zespołu) powstały pierwsze pomysły muzyczne. Później dołączył do nich trębacz, zaś na przypadkowej kartce znalazła się nazwa dla formacji, która stała się bardziej projektem niż stałym zespołem (z Rostkowskim grali między innymi Tomasz Matusiak, Michał Prochera, Jakub Żmijewski).

Przełomowy dla zespołu był rok 2005 - wówczas ukazał się album "Neurofotoreceptoreplotyka jako magia bytu", na którym znalazły się takie utwory jak: "Radiowa piosenka o niczym", "Na audytywnej fali", "Pętla", "Fotosynteza", "Kod relacji" czy "2 pokoje". Kanał Kanał Audytywnyznany jest z niekonwencjonalnych zachowań (na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu koncertowali wprost z piętrowego autobusu jeżdżącego po całym mieście) i współpracy z różnymi muzykami - m.in. z Leszkiem Możdżerem, Natalią Grosiak i Marią Peszek. 22 czerwca 2007 formacja zagrała z okazji 5. urodzin najdłuższy koncert w swojej historii, który trwał 4 godziny.

Płyty, albumy

Płyty zespołu Kanał Audytywny. Sprawdzisz tutaj aktualną dyskografię grupy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Neurofotoreceptoreplotyka Jako Magia Bytu
Premiera: 2005
Ocena:
Płyta Skirtotymiczna
Płyta Skirtotymiczna Kanał Audytywny
Premiera: 2004
Ocena:
Spasoasekuracja
Spasoasekuracja Kanał Audytywny
Premiera: 2002
Ocena:
Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!