Zespoły muzyczne

Biografia Grammatik historia, o zespole

Ocena:

Zespół Grammatik powstał pod koniec lat 90. na warszawskim Bemowie. Formację założyło dwóch młodych raperów- Eldoka i Jotuze. Zadebiutowali na podziemnej składance, prezentującej dokonania młodego wówczas warszawskiego hip hopu - "Enigma: 0-22". Skład zespołu skrystalizował się, kiedy do Grammatika dołączył Noon - producent i kolekcjoner płyt. Własnym sumptem wydali EP-kę, która zwróciła uwagę społeczności hiphopowej jako oryginalna i ambitna. Materiałem zainteresowała się wrocławska wytwórnia Blend, a materiał poszerzony o nowe utwory i remiksy wydano jako "EP +" . Dzięki ogólnopolskiej dystrybucji muzyka Grammatika trafiła do wielu odbiorców i w szybkim czasie zespół stał się jedną z najpopularniejszych i najczęściej koncertujących ekip w kraju.

Następnym etapem w karierze zespołu była pierwsza długogrająca płyta studyjna - "Światła Miasta". Przez wielu uznawana za klasyczną i przełomową, płyta spotkała się z ciepłym przyjęciem zarówno ze strony publiczności jak i krytyków. Po "Światłach Miasta" Noon uznany został za jednego z najlepszych polskich producentów. Pomysłowość, doskonałe brzmienie i swoista "etyka zawodowa" ustawiła wysoko poprzeczkę dla innych beatmakerów. Wydanie płyty pociągnęło za sobą falę koncertów (ponad 170) w całym kraju. Noon, poruszający się w klimatach nie tylko hip hopu, ale również tak zwanych nowych brzmień, wydał w holenderskiej wytwórni DD Records własną, instrumentalną płytę która zyskała doskonałe recenzje na całym świecie. Eldoka natomiast zdecydował się na wydanie płyty solowej, w całości wyprodukowanej przez młodego warszawskiego producenta - Denę. W międzyczasie Grammatik stał się częścią projektu "Obrońcy Tytułu" skupiającego kilka warszawskich zespołów.

Po dwuletnim okresie ciszy z obozu Grammatika - w roku 2002 Eldo wydał swoją drugą, solową płytę "Eternia" i pomimo wielomiesięcznej przerwy w realizacji studyjnych nagrań zaprezentował wysoką formę, a płyta spotkała się z doskonałym przyjęciem.

Pod koniec 2003 roku Eldo i Jotuze postanowili znów współpracować, weszli do studia i rozpoczęli pracę nad wspólnym powrotem na scenę. Wynikiem pracy był maxi singel Grammatik "Reaktywacja". W 2005 roku ukazuje się kolejny album zespołu, zatytułowany "3", na którym znalazło się 12 kompozycji.

Płyty, albumy

Płyty zespołu Grammatik. Sprawdzisz tutaj aktualną dyskografię grupy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Podróże
Podróże Grammatik
Premiera: 2007
Ocena:
3
3 Grammatik
Premiera: 2005
Ocena:
Reaktywacja
Reaktywacja Grammatik
Premiera: 2004
Ocena:
Światła miasta
Światła miasta Grammatik
Premiera: 2000
Ocena:
Polecamy
Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!