Zespoły muzyczne

Biografia Ego historia, o zespole

  • Data założenia: 1998
  • Kraj: Polska
  • Miasto: Częstochowa
  • Gatunek: Hip-Hop
Ocena:

Zespół EGO istnieje o roku 1998. Pierwsze trzynaącie utworów zostało nagrane w zaciszu domowym. Owe demo, zatytułowane "Blaski i Cienie" nigdy nie ujrzało sklepowych półek i w zasadzie mało kto wie że takowe kiedykolwiek istniało.

Rok 1999 EGO debiutuje na scenie częstochowskiego klubu "Wakans" prezentując owoce swojej rocznej przygody z muzyką. Pozytywne opinie publicznoąci poąrednio umożliwiły rozkwit późniejszej twórczoąci. Efektem czego była składanka wydana przez firmę GIGANT RECORDS pod tytułem "SC 034" (2000). EGO ubarwia tę płytę utworem "Kto ty taki" i tym samym daje o sobie znać ogólnopolskiemu gronu słuchaczy. Muzyka zespołu idzie naprzód zauważalny jest niekonwencjonalny charakter kawałków, których powstaje coraz więcej.

Początek 2001 to w zasadzie "początek wszystkiego", początek "poważnego podejącia do sprawy". Na rynku pokazuje się "Nibylandia" - debiutancki album zespołu. Tytuł płyty zamierzenie odzwierciedla jej klimat... Album jest czymą zaskakująco innym różni się od wczeąniejszych dokonań EGO jak również od muzycznych dokonań w ogóle. Praca nad materiałem przebiegła bardzo sprawnie mimo nieobycia ze studyjnymi realiami. Z roku na rok twórczoąć zespołu stawała się coraz bardziej pożądana. Kilkuletnia współpraca z PAKTOFONIKĄ, wspólne koncerty, utwory, pomysły i plany połączyły te składy w jeden o nazwie "PFK Kompany" .

Rok 2003 przyniósł wiele zmian, niby nic już nie było, a jednak czuło się tego obecnoąć. Zaczyna się praca nad nową płytą. Coraz rzadziej można zobaczyć i usłyszeć jednoczeąnie skład, który całkowicie pochłonęła praca w studio. Dzią wiadomo już że te osiemnaącie miesięcy potrzebne było aby wpuącić w każdy poszczególny dźwięk odrobinę powietrza - tak by powstało coą na kształt "bańki mydlanej". Niebawem ukaże się kolejny wytwór wyobraźni - drugie EGO "Nie ma takiego drugiego".

Płyty, albumy

Płyty zespołu Ego. Sprawdzisz tutaj aktualną dyskografię grupy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!