Artyści, piosenkarze

Życiorys Mela Koteluk biografia

  • Data urodzenia: 1985-07-03
  • Miejsce urodzenia: Sulechów
  • Kraj: Polska
  • Miasto: Sulechów
  • Gatunek: Pop
  • Rola: Wokalista
Ocena: 5

Mela Koteluk, urodzona 3 lipca 1985 r. wokalistka i autorka tekstów. 8 maja 2012 r. wydała swoją pierwszą płytę pt. „Spadochron”, którą okrzyknięto jednym z najgłośniejszych debiutów zeszłego roku.

Muzyka Meli wypada z szufladek, jest poetycko, ale zadziornie, lirycznie i rockowo. Pierwszy album, „Spadochron”, zawiera dwanaście autorskich kompozycji z pogranicza popu i brzmień alternatywnych, łobuzersko puszczających oko do eklektycznych konwencji. Wciągający i oryginalny klimat płyty budują przestrzenne instrumenty i bezpretensjonalna narracja Meli.

15 marca 2012 r. artystka opublikowała na YouTube teledysk do utworu „Dlaczego drzewa nic nie mówią”, który wyświetlono ponad milion razy. Śpiewała w chórkach u Gabrieli Kulki oraz w zespole Scorpions (wystąpiła z nimi m.in. w Royal Albert Hall na 80-tych urodzinach Michaiła Gorbaczowa).

Piosenki "Melodia ulotna", "Wolna", "Działać bez działania" zyskały dużą popularność będąc rozgrywane m.in. w radiowej Trójce, czy rozgłośni Eska Rock. Piosenki cieszą się na YouTube ponad milionowymi odtworzeniami.

Podczas jesiennej i wiosennej trasy promującej album "Spadochron" zespół zagrał kilkadziesiąt koncertów w większych i mniejszych miastach w całej Polsce, szczelnie wypełniając sale koncertowe.

W 2013 r. Mela w duecie z Czesławem Mozilem nagrała "Pieśń o szczęściu" – utwór promujący film "Baczyński" w reżyserii Kordiana Piwowarskiego.

Mela jest również inicjatorką akcji wspierającej żywe granie "Nie bądź dźwiękoszczelny", a także laureatką Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego i plebiscytu "Ale Sztuka".

Mela zdobyła dwa Fryderyki 2013 w kategoriach Debiut i Artysta Roku.

Płyty, albumy

Albumy / płyty artysty Mela Koteluk. Sprawdzisz tutaj dyskografię wykonawcy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Migawka
Migawka Koteluk Mela
Premiera: 2018-11-09
Ocena:
polecamy Migracje
Migracje Koteluk Mela
Premiera: 2014-11-17
Ocena:
Spadochron
Spadochron Koteluk Mela
Premiera: 2012-05-08
Ocena:
Zobacz również