Artyści, piosenkarze
MaRina (Marina Łuczenko - Szczęsna) fot.: materialy prasowe Marina Łuczenko-Szczęsna

Życiorys MaRina (Marina Łuczenko - Szczęsna) biografia

  • Data urodzenia: 1989-06-03
  • Miejsce urodzenia: Winnica
  • Kraj: Polska
  • Miasto: Warszawa
  • Gatunek: Pop
  • Rola: Wokalista
Ocena: 5

Marina Łuczenko to wokalistka, kompozytorka i aktorka. Jest absolwentką szkoły muzycznej I stopnia w klasie fortepianu. Urodziła się 3 lipca 1989 roku na Ukrainie w mieście Winnica. 2 lata później, wraz z rodzicami przeprowadziła się do Polski, skąd pochodzą jej dziadkowie.

W wieku pięciu lat zdobyła swoja pierwszą nagrodę na Międzyszkolnym Festiwalu w Stalowej Woli. Przez kolejne 3 lata lata z rzędu zdobywała 1 miejsce na tymże festiwalu. Wówczas rodzice, na życzenie Mariny, zgłosili ją w 1998 roku na Międzynarodowy Festiwal Piosenki Dziecięcej w Częstochowie. Marina zdobyła tam 2 miejsce co było jej pierwszym, poważniejszym osiągnięciem. Z perspektywy czasu, nagroda ta okazała się jedną z najważniejszych w jej życiu ponieważ utwierdziła 9 letnią Marinę w przekonaniu, że śpiewanie to jej życie, pasja i przeznaczenie. Od tamtej pory Marina zgromadziła już na swoim koncie ponad 20 nagród za osiągnięcia muzyczne przyznawanych jej w kraju i za granicą.

W 1999 roku zaczęła się przygoda Mariny z aktorstwem. To, obok muzyki, jej druga wielka pasja . Marina wzięła udział w w programie "Szansa na Sukces", w którym gościem specjalnym była Hanna Banaszak. Po tym wydarzeniu, zaproszono ją na casting do filmu "Ballada o Zabójcach" w reżyserii Waldemara Krzystka. Marina dostała w nim rolę małej dziewczynki i zagrała u boku wybitnych polskich aktorów - Zbigniewa Zamachowskiego i Mariana Opani. W filmie wykorzystała także swoje możliwości wokalne śpiewając fragment piosenki Kazika.

Rok później wygrała ogólnopolski casting do pierwszego odcinka programu Droga do gwiazd”, w którym zaśpiewała piosenkę Czesława Niemena- „Dziwny jest ten świat”.

W wieku 15 lat spełniło się jej kolejne, wielkie marzenie. Marina wygrała casting do roli Julii w musicalu „Romeo i Julia” w reżyserii Janusza Józefowicza. Wymarzona rola stała się bezpośrednim powodem jej przeprowadzki do Warszawy, gdzie przez kolejne 2 lata grała w teatrze Buffo zdobywając warsztat i doświadczenie.

Kolejnym, przełomowym i niezwykle ważnym etapem w życiu Mariny było zakwalifikowanie się spośród ponad 7 tysięcy zgłoszeń z 37 krajów świata na festiwal „New Wave” ( Łotwa 2008). Marina jako reprezentantka Polski, niespodziewanie dla niej samej, dostała się do ścisłego finału. W konkursie otrzymała prestiżowe 3 miejsce (nagroda pieniężna w wysokości 20.000 dolarów), wyróżnienie specjalne w postaci kontraktu płytowego od niemieckiego oddziału wytwórni Universal Music ( który to kontrakt ostatecznie odrzuciła z powodu zbyt restrykcyjnych warunków ) oraz przede wszystkim nagrodę specjalną ufundowaną przez legendę rosyjskiej sceny rozrywkowej - Ałłę Pugaczową. Pani Ałła pod wrażeniem talentu Mariny ufundowała nagrodę w wysokości 50.000 dolarów przeznaczoną na dalszy rozwój muzyczny Mariny.

Podczas występu finałowego festiwalu „New Wave” Marina razem z pozostałymi finalistami miała zaszczyt zaśpiewać na jednej scenie u boku Steviego Wondera.

Niedługo potem, stacja TVN zaprosiła Marinę do udziału w VII edycji „Tańca z gwiazdami"(2008). Mimo, że Marina zdecydowanie nie czuła się gwiazdą, zaproszenie przyjęła z radością traktując je jako wielkie wyróżnienie i kredyt zaufania w stosunku do jej osoby. W programie doszła do 5 odcinka, a w kolejnym wystąpiła już gościnnie śpiewając piosenkę z repertuaru Arethy Franklin "Respect" przy akompaniamencie orkiestry Szymusia.

Kolejną przygodą Mariny z aktorstwem było wystąpienie w serialu „39 i pół” emitowanym na antenie TVN, gdzie zagrała rolę Amandy śpiewającej córki głównego bohatera - Darka (Tomasz Karolak) oraz nagrała 4 piosenki do ścieżki dźwiękowej z tego serialu..

Zaraz potem zainteresowała się nią Maja Sablewska, która została jej menadżerką. Marina powierzyła jej swoją karierę na półtora roku. W tym czasie wydała 2 single: Glam Pop (2010) oraz Pepper Mint (2010), zdobyła nagrodę ESKA Music Awards (Debiut Roku 2010) i dwie nominacje do nagród VIVA Comet 2010 - w kategorii Debiut Roku oraz Image Roku 2011.

Po rozstaniu z menadżerka, Marina na kilka miesięcy zaszyła się w studio i nagrała zupełnie nowy, autorski materiał na swoją długo wyczekiwaną, debiutancką płytę. Marina jest współkompozytorem wszystkich piosenek na płycie. Premiera albumu HardBeat odbędzie się 5 listopada 2011.

Płyty, albumy

Albumy / płyty artysty Marina Łuczenko - Szczęsna. Sprawdzisz tutaj dyskografię wykonawcy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Forever21
Forever21 MaRina
Premiera: 2023-05-08
Ocena:
MaRina
MaRina MaRina
Premiera: 2022-11-21
Ocena:
Lip Gloss
Lip Gloss MaRina
Premiera: 2021-11-16
Ocena: 1
Warstwy
Warstwy MaRina
Premiera: 2020-12-07
Ocena:
Polecamy
Zobacz również
Popularne
Iga Kozacka opowiada o kulisach powstania "Planu A" i wspÃłłpracy z Adamem Sztabą [WYWIAD]
Iga Kozacka opowiada o kulisach powstania "Planu A" i współpracy z Adamem Sztabą [WYWIAD]

Artystka zdradza, z kim chciałaby nawiązać muzyczną współpracę w przyszłości.

Buka prezentuje album "Po drugiej stronie lustra 2023" [WIDEO]

Album ten to muzyczno-liryczna reprodukcja.