Artyści, piosenkarze
MaRina (Marina Łuczenko - Szczęsna) fot.: materialy prasowe Marina Łuczenko-Szczęsna

Życiorys MaRina (Marina Łuczenko - Szczęsna) biografia

  • Data urodzenia: 1989-06-03
  • Miejsce urodzenia: Winnica
  • Kraj: Polska
  • Miasto: Warszawa
  • Gatunek: Pop
  • Rola: Wokalista
Ocena: 5

Marina Łuczenko to wokalistka, kompozytorka i aktorka. Jest absolwentką szkoły muzycznej I stopnia w klasie fortepianu. Urodziła się 3 lipca 1989 roku na Ukrainie w mieście Winnica. 2 lata później, wraz z rodzicami przeprowadziła się do Polski, skąd pochodzą jej dziadkowie.

W wieku pięciu lat zdobyła swoja pierwszą nagrodę na Międzyszkolnym Festiwalu w Stalowej Woli. Przez kolejne 3 lata lata z rzędu zdobywała 1 miejsce na tymże festiwalu. Wówczas rodzice, na życzenie Mariny, zgłosili ją w 1998 roku na Międzynarodowy Festiwal Piosenki Dziecięcej w Częstochowie. Marina zdobyła tam 2 miejsce co było jej pierwszym, poważniejszym osiągnięciem. Z perspektywy czasu, nagroda ta okazała się jedną z najważniejszych w jej życiu ponieważ utwierdziła 9 letnią Marinę w przekonaniu, że śpiewanie to jej życie, pasja i przeznaczenie. Od tamtej pory Marina zgromadziła już na swoim koncie ponad 20 nagród za osiągnięcia muzyczne przyznawanych jej w kraju i za granicą.

W 1999 roku zaczęła się przygoda Mariny z aktorstwem. To, obok muzyki, jej druga wielka pasja . Marina wzięła udział w w programie "Szansa na Sukces", w którym gościem specjalnym była Hanna Banaszak. Po tym wydarzeniu, zaproszono ją na casting do filmu "Ballada o Zabójcach" w reżyserii Waldemara Krzystka. Marina dostała w nim rolę małej dziewczynki i zagrała u boku wybitnych polskich aktorów - Zbigniewa Zamachowskiego i Mariana Opani. W filmie wykorzystała także swoje możliwości wokalne śpiewając fragment piosenki Kazika.

Rok później wygrała ogólnopolski casting do pierwszego odcinka programu Droga do gwiazd”, w którym zaśpiewała piosenkę Czesława Niemena- „Dziwny jest ten świat”.

W wieku 15 lat spełniło się jej kolejne, wielkie marzenie. Marina wygrała casting do roli Julii w musicalu „Romeo i Julia” w reżyserii Janusza Józefowicza. Wymarzona rola stała się bezpośrednim powodem jej przeprowadzki do Warszawy, gdzie przez kolejne 2 lata grała w teatrze Buffo zdobywając warsztat i doświadczenie.

Kolejnym, przełomowym i niezwykle ważnym etapem w życiu Mariny było zakwalifikowanie się spośród ponad 7 tysięcy zgłoszeń z 37 krajów świata na festiwal „New Wave” ( Łotwa 2008). Marina jako reprezentantka Polski, niespodziewanie dla niej samej, dostała się do ścisłego finału. W konkursie otrzymała prestiżowe 3 miejsce (nagroda pieniężna w wysokości 20.000 dolarów), wyróżnienie specjalne w postaci kontraktu płytowego od niemieckiego oddziału wytwórni Universal Music ( który to kontrakt ostatecznie odrzuciła z powodu zbyt restrykcyjnych warunków ) oraz przede wszystkim nagrodę specjalną ufundowaną przez legendę rosyjskiej sceny rozrywkowej - Ałłę Pugaczową. Pani Ałła pod wrażeniem talentu Mariny ufundowała nagrodę w wysokości 50.000 dolarów przeznaczoną na dalszy rozwój muzyczny Mariny.

Podczas występu finałowego festiwalu „New Wave” Marina razem z pozostałymi finalistami miała zaszczyt zaśpiewać na jednej scenie u boku Steviego Wondera.

Niedługo potem, stacja TVN zaprosiła Marinę do udziału w VII edycji „Tańca z gwiazdami"(2008). Mimo, że Marina zdecydowanie nie czuła się gwiazdą, zaproszenie przyjęła z radością traktując je jako wielkie wyróżnienie i kredyt zaufania w stosunku do jej osoby. W programie doszła do 5 odcinka, a w kolejnym wystąpiła już gościnnie śpiewając piosenkę z repertuaru Arethy Franklin "Respect" przy akompaniamencie orkiestry Szymusia.

Kolejną przygodą Mariny z aktorstwem było wystąpienie w serialu „39 i pół” emitowanym na antenie TVN, gdzie zagrała rolę Amandy śpiewającej córki głównego bohatera - Darka (Tomasz Karolak) oraz nagrała 4 piosenki do ścieżki dźwiękowej z tego serialu..

Zaraz potem zainteresowała się nią Maja Sablewska, która została jej menadżerką. Marina powierzyła jej swoją karierę na półtora roku. W tym czasie wydała 2 single: Glam Pop (2010) oraz Pepper Mint (2010), zdobyła nagrodę ESKA Music Awards (Debiut Roku 2010) i dwie nominacje do nagród VIVA Comet 2010 - w kategorii Debiut Roku oraz Image Roku 2011.

Po rozstaniu z menadżerka, Marina na kilka miesięcy zaszyła się w studio i nagrała zupełnie nowy, autorski materiał na swoją długo wyczekiwaną, debiutancką płytę. Marina jest współkompozytorem wszystkich piosenek na płycie. Premiera albumu HardBeat odbędzie się 5 listopada 2011.

Płyty, albumy

Albumy / płyty artysty Marina Łuczenko - Szczęsna. Sprawdzisz tutaj dyskografię wykonawcy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Warstwy
Warstwy MaRina
Premiera: 2020-12-07
Ocena:
Skandal (Odbijam)
Premiera: 2020-11-30
Ocena:
Nigdy Więcej
Nigdy Więcej MaRina
Premiera: 2020-09-07
Ocena:
Hard Beat
Hard Beat MaRina
Premiera: 2011-11-05
Ocena:
Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!