Artyści, piosenkarze

Życiorys L.U.C. (Łukasz Rostkowski) biografia

  • Data urodzenia: 1981-09-16
  • Miejsce urodzenia: Zielona Góra
  • Kraj: Polska
  • Miasto: Wrocław
  • Gatunek: Hip-Hop
  • Rola: Wokalista
Ocena:

Łukasz Rostkowski, czyli L.U.C - producent muzyczny, kompozytor, autor tekstów, wokalista i reżyser wideoklipów. Założyciel, wokalista i współproducent projektu muzycznego Kanał Audytywny. L.U.C swoją twórczość rozpoczął nagle w 2002r. bez jakiegokolwiek wykształcenia muzycznego.

W roku 2003 założył alternatywny projekt KANAŁ AUDYTYWNY, który za nowatorską mieszankę gatunków nominowany został do wielu polskich nagród kulturalnych, m.in. głównej nagrody Polskiej Akademii Muzycznej – Fryderyka w 2005r. czy Ślizgerów, Brylantów Dolnośląskich. 

Z wykształcenia magister prawa, porzucił aplikację adwokacką, by oddać się swojej największej pasji – muzyce, tekstom i filmowi. To także autor kilkunastu wideoklipów. Artysta w wyjątkowy sposób łączy muzykę z obrazem i słowem dlatego już od pierwszego nakręconego teledysku przez kilka lat pod rząd otrzymywał nominację lub główną nagrodę - YACHA - na festiwalu polskich wideoklipów w Gdyni. Od 2006 roku L.U.C wydał 3 solowe albumy - Haelucenogenoklektyzm, Homoxymoronomaturę oraz PLANET LUC –album multimedialny, którym artysta przekroczył surowe bariery gatunków i połączył różne dziedziny sztuki w jedno dzieło. W grudniu 2008 roku L.U.C za ten właśnie przełomowy album został nominowany do Paszportów Polityki, kilkakrotnie do Fryderyków i wielu innych nagród. 

W latach 2006-2008 zrealizował z Telewizją Polską 4 koncerty m.in. nominowane do Gwarancji Kultury. 

Pisząc muzykę autorską, a także do filmów i spektakli współpracował m.in. z Janem i Marią Peszek, Leszkiem Możdżerem, Urszulą Dudziak, Andrzejem Smolikiem, Jackiem Borusińskim, Fokusem i Rahimem (ex Paktofonika), Igorem Pudło (Skalpel) i wieloma innymi wybitnymi artystami. Jednocześnie jest on wyznawcą filozofii „podaj dalej” i wspierany przez autorytety promuje debiutantów takich jak KIRK, ŃEMY, czy PMX.

Płyty, albumy

Albumy / płyty artysty L.U.C. (Łukasz Rostkowski). Sprawdzisz tutaj dyskografię wykonawcy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
REFlekcje o miłości apdejtowanej selfie
Premiera: 2014-11-10
Ocena:
Przekrój
Przekrój L.U.C.
Premiera: 2014-03-18
Ocena:
Sleepoholic
Sleepoholic L.U.C.
Premiera: 2013-10-01
Ocena:
Nic się nie stało
Premiera: 2013-04-17
Ocena:
Polecamy
Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!