Albumy muzyczne
REFlekcje o miłości apdejtowanej selfie

L.U.C. REFlekcje o miłości apdejtowanej selfie Album muzyczny - utwory, teksty piosenek, teledyski

Ocena:

Album "REFlekcje o miłości apdejtowanej selfie" (L.U.C.). Zobacz utwory muzyczne oraz teledyski. Sprawdź jakie były wydania albumu. Oceń album muzyczny. Wykonawcy: L.U.C..

  • Gatunek: Hip-Hop
  • Wytwórnia: Warner Music
  • Nośnik: CD
  • Liczba płyt: 1
  • Rodzaj: Album studyjny
  • Data premiery: 2014-11-10

O albumie

L.U.C powraca autorskim i bardzo osobistym albumem REFlekcje o miłości apdejtowanej selfie, który ukaże się 10 listopada. Teksty piosenek nawiązują do ekstremalnych przeżyć artysty, które wydarzyły się w przeciągu ostatniego roku. Muzyka zawsze dodawała mu sił, również tym razem podziałała jak dźwignia i pomogła w twórczy sposób spojrzeć w przyszłość. Artysta postanowił do swoich tekstów wpleść fragmenty ważnych dla siebie piosenek z lat 70-tych i 80-tych. Tak powstał wyjątkowo pracochłonny ze względu na liczne zgody i licencje projekt, który może stać się sposobem na przedłużenie życia wartościowej spuścizny polskiej piosenki. Płytę zapowiada singiel W związku z tym.

Mocnym ładunkiem energetycznym nowego albumu L.U.C.a są refreny, które śpiewali kilka dekad temu Irena Jarocka, Halina Frąckowiak, Magda Umer, Krystyna Prońko czy Stanisław Sojka. Wszyscy zaproszeni artyści wyrazili zgodę na wzięcie udziału w projekcie. Dzięki połączeniu nowych tekstów ze starszymi, udało się spoić ze sobą dwa pokolenia polskiej piosenki.

- Kluczem doboru wybranych fragmentów piosenek nie była ich popularność. Zdecydowałem się na te, które są dla mnie bardzo ważne, często wiążą się z pięknymi wspomnieniami z dzieciństwa takimi jak szybka kolacja i powrót na podwórko do swojej bandy. Wróciłem do tych melodii z sentymentu, poszukując w nich neutralności wspomnień i siły do tego, żeby stawić czoła czarnej serii zdarzeń – mówi L.U.C.

Pierwszy singiel zapowiadający płytę – W związku z tym – nie ujawnia jeszcze archiwalnych, samplowanych refrenów. Łączy pokolenia poprzez spotkanie artystyczne oparte na współczesnych tekstach. L.U.C, Krystyna Prońko, raper K2 i polski wokalista reggae – Mesajah spotykają się by rozpocząć dyskurs o związkach. Do singla powstaje także teledysk, którego premiera odbędzie się 6 listopada. 

- To nadzwyczaj pracochłonny projekt, który wymagał zdobycia zgód dziesiątek autorów, wykonawców i producentów a niejednokrotnie także ich spadkobierców znajdujących się poza krajem  – wspomina L.U.C.

Dotychczas na rynku nie ma zbyt wiele płyt remixujących historię polskiej piosenki, ponieważ łączy się to z dużym wyzwaniem prawnym i biurokratycznym. Niemniej jednak warto to robić, choćby po to, by zainteresować kolejne pokolenia rewelacyjnymi aranżami i kompozycjami zdolnych i tak ważnych dla polskiej kultury twórców.

Album REFlecje o miłości apdejtowanej selfie ukaże się pod patronatem Narodowego Centrum Kultury oraz Akademii Ireny Jarockiej.

Inne wydania tego albumu

Album "REFlekcje o miłości apdejtowanej selfie" miał jedno wydanie.

Teledyski

Obejrzyj teledyski do piosenek z albumu/płyty "REFlekcje o miłości apdejtowanej selfie".

Więcej

Spodobał Ci się album "REFlekcje o miłości apdejtowanej selfie"? Szukasz innych płyt z tego samego gatunku, kraju lub roku? Zobacz: płyty z gatunku hip-hop, polskie płyty muzyczne, polskie płyty muzyczne z gatunku hip-hop, płyty z roku 2014, płyty z gatunku hip-hop z roku 2014, polskie płyty z roku 2014, polskie płyty hip-hop z roku 2014, płyty na literę R.
Polecamy
L.U.C.
L.U.C. - Wybrane albumy
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!