Artyści, piosenkarze

Życiorys Funky Filon (Filip Rakowski) biografia

  • Data urodzenia: -
  • Miejsce urodzenia: -
  • Kraj: -
  • Miasto: Warszawa
  • Gatunek: Hip-Hop
  • Rola: Wokalista
Ocena:
FILIP RAKOWSKI alias FUNKY FILON znany jako DJ ATTATIURK. Rocznik 1976, perkusista, raper, DJ, kompozytor, aranżer, autor tekstów.Posiada gruntowne wykształcenie muzyczne, zakończone dyplomem w klasie fortepianu i perkusji klasycznej. Pochodzi z warszawskiego Żoliborza i jest z tym miejscem bardzo związany, co doskonale słychać w jego tekstach.Jego "romans" z hip-hopem trwa od początku lat 90-tych. Skreczingiem zainteresował się w 1996 roku, wtedy też nabył pierwsze gramofony i mikser, zaczął pisać tekstyi kreować własne brzmienie. Debiutancka płyta Funky Filona "Autorytet",na której znalazł się przebój "Przesilenie", była nominowana do nagrody Fryderyki 2000.W swojej dotychczasowej wędrówce artystycznej Funky Filon współpracował jako muzyk sesyjny z takimi polskimi wykonawcami jak: Maryla Rodowicz, Natalia Kukulska ,Reni Jusis, Sylwia Wiśniewska ,Kaja Paschalska ,Marek Kościkiewicz, Sidney Polak, Krzysztof "K.A.S.A." Kasowski , Maciek i Kuba Molęda. Filon ma na swoim koncie udział w licznych spotach reklamowych (między innymi w kampanii reklamowej firmy McDonald`s). Po kilku latach nieobecności na rodzimym rynku fonograficznym "Ojciec Chrzestny Hiphopolo" powraca z nowym , premierowym albumem.Materiał na nowej płycie Funky Filona p.t. "Pan Fikoł" jest kontynuacją stylistyki z debiutanckiego albumu wydanego w 2000 roku nakładem BMG. Kompozycje nagrane na nową płytę (której producentem muzycznym jest Wojtek Olszak) to HIP HOP nasycony dużą dawką pozytywnej energii. Tak jak na poprzedniej płycie Funky Filon wystrzega się "blokowo - osiedlowych klimatów" w warstwie tekstowej, koncentrując się na połączeniu nowoczesnych "bitów" z bardzo filozoficznym przesłaniem. Na płycie nie zabrakło gości, w utworach pojawiają się między innymi Wojtek Pilichowski, Wojtek Olszak, Marcin Nowakowski, Michał Grymuza, Cyklop, Goździu G.O.Z.D., Kaja Paschalska, Easy Jerzy. Nowa płyta została wydana przez wytwórnię New Project Production.

Płyty, albumy

Albumy / płyty artysty Funky Filon (Filip Rakowski). Sprawdzisz tutaj dyskografię wykonawcy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Pan Fikoł
Pan Fikoł Funky Filon
Premiera: 2005
Ocena:
Autorytet
Autorytet Funky Filon
Premiera: 2000
Ocena:
Polecamy
Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!