Artyści, piosenkarze

Życiorys Dziki (Piotr Chrząstek) biografia

Ocena:
Przygodę z muzyką rozpoczął już w latach 80. XX wieku. W 1992 roku współtworzył z Rashidem (1000) formację o nazwie Sa-Prize, a także udzielał się w reggae'owej formacji Habakuk. W 1996 roku zakłada skład Sektor B. Rok później nawiązuje współpracę z magazynem hip hopowym Klan, gdzie pisze o lokalnej scenie. Współpraca z wytwórnią RRX przyczyniła się do rozpropagowania hip-hopu w Polsce za pomocą głośnego projektu Dzikiego pt. Wspólna Scena, do którego nakręcono teledysk. Jest pomysłodawcą pierwszej cyklicznej imprezy hip hopowej w Częstochowie o nazwie Hip Hop Debiuty: Rym Częstochowski, która ma na celu promowanie młodych składów. W 1998 roku Dziki z DJ Haemem zakładają skład Ideo, z którym wydaje dwie płyty: "Stan Rzeczy" (Blend Records - 2000) oraz "Mentalnie" (Gigant Records - 2003). Był członkiem new jazzowego projektu krakowskiego Lari Fari. Brał udział w wielu koncertach ogólnopolskich oraz międzynarodowych. Od 1997 roku czynnie uczestniczy w życiu kulturalnym Częstochowy nie tylko jako muzyk, ale także jako propagator i organizator festiwali i koncertów (także charytatywych). Obecnie Dziki jest liderem częstochowskiego zespołu Nefre z którym nagrał debiutancką płytę pt.: Słuchaj

Płyty, albumy

Albumy / płyty artysty Dziki (Piotr Chrząstek). Sprawdzisz tutaj dyskografię wykonawcy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Polecamy
Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!