Colours Of Ostrava - Festiwale

Mogwai i Infected Mushroom zamiast Björk

2012-05-28 15:24:03

Dwa zespoły zastąpią na tegorocznym festiwalu Colours of Ostrava islandzką piosenkarkę Björk, która z powodów zdrowotnych odwołała swoje wystąpienie: szkoccy Mogwai, którzy należą do najważniejszych post- rockowych zespołów w historii, po raz pierwszy również zagra u nasizraelsko- amerykańska psycho- transowasensacja Infected Mushroom.

„Bylo to uporczywe i ciężkie szukanie, ppnieważ zespoły mają już zaplanowane swoje tournée. Oprócz tych dwóchzaprosiliśmy sporo znanych nazwisk, które niestety nie mogły przyjechać. Zarówno Mogwai, jak i Infected Mushroom są gwarancją intensywnych i wspaniałych koncertowych przeżyć“, mówi dyrektorka festiwalu Zlata Holušová. Obie formacje zagrają w czwartek 12 lipcai tym samym uzupełnią pierwszy festiwalowy dzień, podczas którego grają już na przykład Rufus Wainwright czy Kronos Quartet z projektem Uniko.

Infected Mushhroom mają opinię pionierów i głównej osobistości psycho trance. Ich mottem są cztery słowa: powerful, global, dancefloor, destructive. Izraelski duet klawiszowców, programatorów i didżejów - Amit Duvdevani i Erez Aizen – mieszka dzisiaj w amerykańskim Los Angeles a zespół koncertowych wymiataczy współtworzy z nimi brazylijski bębniarz Rogério Jardim i dwaj gitarzyści: Erez Netz i Tom Cunningham. „W innowacyjny sposób nawarstwiają się w ich muzyce metal, progrock, dubstep, pop, kwilące arabskie melodie, ciemne syntezatorowe riffy, gitary, inne instrumenty i krzykliwy wokal Amita“, charakteryzuje zespół Zlata Holušová. Magazyn  Rolling Stone, po występie zespołu na festiwalu Coachella, napisał o nich: „Nie boimy się ich furii, ale nie jesteśmy jej pewni.“ Sukces siedmiu albumów i hitów Killing Time czy Smashing the Opponent podkreśla jeszcze milionowa oglądalność klipów na You Tube. Infected Mushroom w przeszłości współpracowali między innymi z Perry Farrellem z Jane’s Addiction, Carlem Coxem, Paulem Oakenfoldem czy weteranem Ray Manzarekem z legendarnych The Doors.

Killing Time Remix: https://www.youtube.com/watch?v=6-uqXH-oPLs

Smashing the Opponent: https://www.youtube.com/watch?v=ahmzAj3k2KQ

Szkocki kwintet Mogwai jest jedną z najważniejszych post- rockowych kapel w historii, podziwianą nawet przez legendarnego didżeja Johna Peela. Zespół nigdy nie stracił wiary w oszałamiającą moc głośności. „Będą wam krwawić uszy, ale majestatyczna muzyka, którą są w stanie zagrać chyba tylko oni, po chwili wam te rany zagoi“,pisano o Mogwai, zespole grającym przeważnie instrumentalne, melancholijnie zabarwione kompozycje meandrujące od piękna do chaosu. „W momencie, gdy wrzawa chwilę przed kulminacyjnym wybuchem zmienia się w liryczne, rozluźniające wyciszenie, to słowa zastępują emocjonalną, innowacyjną i dynamiczną gitarę“ opisuje Zlata Holušová. Mogwai należy do najlepszych koncertowych zespołów na świecie,  na żywo jest w stanie po prostu omamić słuchacza. Wszystkie siedem albumów grupy otrzymało bardzo dobre recenzje, włączając w to ostatnią, tegoroczną płytę Hardcore Will Never Die, But You Will pod etykietką Sub Pop. Pewnie dlatego w 2000 roku Mogwai stali się kuratorami prestiżowego festiwalu All Tomorrow's Parties i w tym roku to powtórzyli. Z utworem Earth Division dołączyli także do poczwórnego albumu  Occupy This Album, na którym dziewięćdziesiąt dziewięć muzyków, między innymi Yoko Ono, Patti Smith, TV and The Radio, Ani DiFranco i Willie Nelsona wsparło akcję Occupy Wall Street. Chociaż może się to wykluczać (albo i nie, ponieważ jednak to coś mówi o muzyce Mogwai) utwory grupy zabrzmiały w wielu serialach telewizyjnych (na przykład w Seksie w wielkim mieście czy Kryminalnych Zagadkach Miami), dokumencie Zidane: A 21st Century Portrait czy w filmie The Fountain. Sukces zapewniła im także słynna kompozycja Mogwai Fear Satan.

How to Be a Werewolf: https://www.youtube.com/watch?v=ol3e032aOeU

Fear Satan (Live): https://www.youtube.com/watch?v=FEwnhjItTSs

 Festiwal Colours of Ostrava odbędzie się od 12- go do 15-go lipca 2012 na terenie areału Dolní oblasti Vítkovice w Ostrawie i oferuje najmocniejszy program w swojej historii. Do gwiazd tegorocznej edycji należą między innymi Alanis Morissette, Bobby McFerrin, ZAZ, Janelle Monáe, Animal Collective, The Flaming Lips, Antony and the Johnsons z Filharmonią Janaczka w Ostrawie, Kronos Quartet, Rufus Wainwright, Parov Stelar Band i inni. Colours oprócz gwiazd zaprosił również całą grupę mniej znanych, unikatowych zespołów z całego świata, które zapewnią niepowtarzalne muzyczne przeżycia bez względu na gatunek jaki prezentują. Pochodzą one między innymi z Islandii, Finlandii, Norwegii, Danii, Wysp Owczych, Kongo, Mali, Kenii, RPA, Reunionu, Chile, Meksyku, Argentyny, Kuby, Słowacji, USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Libanu, Polski, Izraela, Australii czy Estonii. Wśród rodzimych, czeskich wykonawców znajdą się między innymi Bonus, Bratøi Ebenové, Buty, Charlie Straight, Èokovoko, Dan Bárta i Illustratosphere, Fiordmoss, Floex, Iva Bittová & Èikori, Kill the Dandies, Krásné nové stroje, Laura a její tygøi, Lenka Dusilová & Baromantika, Midi Lidi, Michal Pavlíèek trio, gość specjalny Vilém Èok, Michal Prokop i Framus Five, Mòága a ®ïorp, Petr Váša, Please The Trees i chór Elpida, Prince of Tennis czy Skyline.

Dolní oblast Vítkovice jest na liście europejskiego dziedzictwa kultury. Fascynujący przemysłową urodą i postindustrialnym klimatem obszar byłej kopalni i huty, się dzięki stowarzyszeniu Dolní oblast przekształca obecnie w działające przez cały rok centrum kultury.

Karnety na festiwal w Polsce w sprzedaży w sieci Eventim.pl. Cena karnetów czterodniowych 85 EUR (w tym opłaty sieci Eventim). Ograniczona iłość biletów jednodniowych (na każdy dzień festiwalu będzie w przedsprzedaży 2.000 sztuk) Cena biletu jednodniowego na każdy ze 4 dni: 45 EUR (w tym opłaty sieci Eventim) 

Harmonogram 2012

Czwartek, 12 lipca: Rufus Wainwright, Kronos Quartet z projektem Uniko 

Piątek, 13 lipca: Bobby McFerrin, The Flaming Lips, Antony and the Johnsons 

Sobota, 14 lipca: ZAZ, Alanis Morissette, Animal Collective 

Niedziela, 15 lipca: Janelle Monáe, Parov Stelar 

Harmonogram na cały festiwal ogłosimy w czerwcu, ok 1 miesiąca przed festiwalem.

Więcej informacji znajdziecie na stronie oficjalnej www.colours.cz lub www.colours.cz/polsky.

ip

Słowa kluczowe: colours of ostrava 2012 mogwai infected mushroom bjork wykonawcy ceny bilety karnety
Artyści
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Colory30
30 dni do Colours of Ostrava 2017!

Odwiedź jeden z najpiękniejszych festiwali w Europie

Jamiroquai wystąpi podczas Colours of Ostrava 2017!

Charakterystyczna wielka indiańska czapa Jay'a, wesoły wokal i pozytywne dźwięki w stylu funk, połączone z klasycznym acid jazzem i aborygeńskim brzmieniem didgeridoo.

Colours of Ostrava 2017 przedstawia line-up Drive Stage
Colours of Ostrava 2017 przedstawia line-up Drive Stage

Przedstawiamy pełny line-up Drive Stage - sceny dzikiej, roztańczonej i wolnej z rozbrajającymi zespołami z różnych zakątków świata!

Polecamy
Morcheeba i Stereo MC’s w Ostravie
Morcheeba i Stereo MC’s w Ostravie

Z tygodnia na tydzień powiększa się lista gwiazd zaproszonych na tegoroczną edycję czeskiego festiwalu Colours of Ostrava.

Gwiazdy Colours Of Ostrava 2012
Gwiazdy Colours Of Ostrava 2012

Już w czwartek w czeskiej Ostrawie zaczyna się czterodniowe święto muzyki - Colours Of Ostrava 2012! Zobaczcie, jakie gwiazdy zagrają na festiwalu!

Zobacz również
Ostatnio dodane
Colory30
30 dni do Colours of Ostrava 2017!

Odwiedź jeden z najpiękniejszych festiwali w Europie

Jamiroquai wystąpi podczas Colours of Ostrava 2017!

Charakterystyczna wielka indiańska czapa Jay'a, wesoły wokal i pozytywne dźwięki w stylu funk, połączone z klasycznym acid jazzem i aborygeńskim brzmieniem didgeridoo.

Konkurs Ziaja