Artyści, piosenkarze

Życiorys Björk (Björk Guðmundsdóttir) biografia

  • Data urodzenia: 1965-11-21
  • Miejsce urodzenia: Reykjavík
  • Kraj: Islandia
  • Miasto: Reykjavík
  • Gatunek: Rock
  • Rola: Wokalista
Ocena:

Björk jest wyjątkową artystką - oryginalną nonkonformistką odwołującą się do wielu dziedzin, niezwykłą muzyczną indywidualnością, która przekraczając gatunki, przemawia do serc, głów i nóg.

Jest kwintesencją współczesnego muzyka, nieustannie wprowadzającego innowacje i wydajnie używającego wielu środków takich jak: najnowsze technologie, moda, film i sztuka, które uzupełniają jej muzykę. Albumy Björk zawsze składają się z kilku części, ale jej ósma płyta studyjna "Biophilia", wydana w październiku, to bez wątpienia najbardziej interdyscyplinarny projekt za jaki do tej pory odpowiada.

„Biophilia” będąca wielkim multimedialnym doświadczeniem to: album, aplikacje dla każdego utworu, strona internetowa, instrumenty muzyczne przygotowane na specjalne zamówienie, koncerty i warsztaty edukacyjne.

Björk - znana z działania z różnorodnymi i utalentowanymi osobami z wielu dziedzin - przy „Biophili” współpracowała z programistami aplikacji, naukowcami, pisarzami, wynalazcami, muzykami, twórcami instrumentów. Wszystko po to, by stworzyć unikalną podróż przez Wszechświat i jego siły fizyczne, szczególnie te, w których splatają się muzyka, natura i technologia. Projekt z jednej strony jest zainspirowany strukturami muzycznymi i zjawiskami przyrodniczymi, a z drugiej bada zależności między nimi, począwszy od atomu, na kosmosie kończąc.

Od wydania swojego pierwszego albumu "Debut" w 1993 roku, Björk sprzedała ponad 20 milionów albumów na całym świecie. Została doceniona przez krytyków, czterokrotnie zdobyła Brit Awards oraz nagrody MTV VMA. W 2010 roku otrzymała Polar Music Prize przyznaną przez szwedzką Królewską Akademię Muzyczną, w uznaniu dla jej "głęboko osobistej muzyki i słów, oraz precyzyjnych kompozycji i niepowtarzalnego głosu."

Płyty, albumy

Albumy / płyty artysty Björk (Björk Guðmundsdóttir). Sprawdzisz tutaj dyskografię wykonawcy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Utopia
Utopia Björk
Premiera: 2017-11-23
Ocena:
Vulnicura Live
Premiera: 2016-07-15
Ocena:
polecamy Vulnicura
Vulnicura Björk
Premiera: 2015-01-20
Ocena:
Bastards
Bastards Björk
Premiera: 2012-11-19
Ocena:
Polecamy
Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!