Colours Of Ostrava - Festiwale

Colours of Ostrava zaprasza na wyjątkową edycję festiwalu [WIDEO]

2023-04-14 12:39:28

Colours of Ostrava to jeden z największych czeskich festiwali muzycznych. Znamy już komplet tegorocznych gwiazd: OneRepublic, Macklemore, Burna Boy, Ellie Goulding, Interpol, Jacob Collier, Niall Horan, Gilberto Gil & Family, Kavinsky, Sleaford Mods, Tom Grennan, ZHU i wielu innych. W 2022 roku festiwal ponownie został nominowany do European Festival Award w kategorii Best Major Festival. Jubileuszowa 20. edycja festiwalu Colours of Ostrava odbędzie się w dniach 19-22 lipca 2023 roku na terenie wyjątkowego obszaru przemysłowego Dolní Vítkovice w Ostrawie.

O festiwalu: 

Festiwal odbywa się ma imponującym przemysłowym terenie dawnej kopalni Dolní Vítkovice w Ostrawie. Colours of Ostrava 2023, na ponad dwudziestu unikalnych scenach zewnętrznych i wewnętrznych, zaoferuje wyjątkowy wybór współczesnych i klasycznych wykonawców, od electro po world music, jazz, indie rock i reggae.

Wśród tegorocznych artystów znajdują się m.in: Al-Qasar (Francja/Algieria), CloZee (Francja), Garden City Movement (Izrael), Gheist (Niemcy), Hania Rani (Polska), Haviah Mighty (Kanada), Holy Moly & The Crackers (Wielka Brytania), Imed Alibi & Khalil EPI (Tunezja), LaBrassBanda (Niemcy), Lubomyr Melnyk (Kanada/Ukraina), Lala Tamar (Izrael), Luke Howard (Australia), Moonshine (Kanada), Pierre Kwenders (Kanada/Demokracyjna Republika Konga), Portico Quartet Ensemble (Wielka Brytania), Seun Kuti & Egypt 80 (Nigeria), Son Rompe Pera (Mexico), Tarante Groove Machine (Izrael), The Comet is Coming (Wielka Brytania), The Longest Johns (Wielka Brytania), The Teskey Brothers (Australia), Trad.Attack! (Estonia) i wielu innych!

Na festiwalowiczów czeka ponad 300 wydarzeń, począwszy od występów artystów, zespołów, DJ-ów, filmów, dyskusji, warsztatów, spektakli teatralnych, występów z poezją, instalacji artystycznych i programów dla dzieci. Różnorodność programowa to jeden z wielu atutów festiwalu. Impreza odbywa się na terenie byłych kopalń i huty, który został wpisany na listę Europejskiego Dziedzictwa Kulturowego – miejscu innym niż wszystkie. Pomimo industrialnego charakteru, miejsce festiwalu oferuje mnóstwo terenów zielonych oraz szereg cichszych i zacienionych miejsc, idealnych do wypoczynku.

Jeśli chodzi o zakwaterowanie - opcje obejmują zarówno kemping w malowniczym otoczeniu Zamku Śląskiego w Ostrawie, jak i opcje zakwaterowania z wyższej półki w hotelach i mieszkaniach w centrum Ostrawy. Transport jest również łatwy, ponieważ do Ostrawy można łatwo dojechać pociągiem i samochodem z lotnisk w Pradze i Krakowie, a na miejsce festiwalu można dojechać rowerem lub tramwajem z centrum miasta.

Czterodniowy bilet jest dostępny w sprzedaży tutaj, koszt to 159€. Są również dostępne bilety na pojedyncze dni.

Dzieciom i osobom niepełnosprawnym oferowane są zniżki, a bilet na Colours of Ostrava uprawnia festiwalowiczów do wielu zniżek na atrakcje turystyczne w regionie.

ip
Fot: materiały prasowe

Słowa kluczowe: Colours of Ostrava 2023, Ostrava, Fesiwale 2022, Koncerty 2022, Bilety, Muzyka, Lato,
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Colours of Ostrava zaprasza na wyjątkową edycję festiwalu [WIDEO]

Tym razem organizatorzy zapraszają na jubileuszową edycję.

Colory30
30 dni do Colours of Ostrava 2017!

Odwiedź jeden z najpiękniejszych festiwali w Europie

Jamiroquai wystąpi podczas Colours of Ostrava 2017!

Charakterystyczna wielka indiańska czapa Jay'a, wesoły wokal i pozytywne dźwięki w stylu funk, połączone z klasycznym acid jazzem i aborygeńskim brzmieniem didgeridoo.

Polecamy
Colours of Ostrava zaprasza na wyjątkową edycję festiwalu [WIDEO]

Tym razem organizatorzy zapraszają na jubileuszową edycję.

Ostatnio dodane
Colours of Ostrava zaprasza na wyjątkową edycję festiwalu [WIDEO]

Tym razem organizatorzy zapraszają na jubileuszową edycję.

Colory30
30 dni do Colours of Ostrava 2017!

Odwiedź jeden z najpiękniejszych festiwali w Europie

Popularne
Znamy skład Męskie Granie Orkiestry 2023 [WIDEO]

Muzycy zapowiedzieli też premierę singla promującego Męskie Granie 2023.

Niall Horan wystąpi w Polsce [WIDEO]

Światowej sławy artysta, Niall Horan ogłosił trasę koncertową.

Amber Run
Amber Run o najnowszym albumie "How To Be Human" i koncercie w Polsce [WYWIAD]

Henry Wyeth o wyzwaniach związanych z tworzeniem najnowsze płyty.