Albumy muzyczne
Maleńka

Dagadana Maleńka Album muzyczny - utwory, teksty piosenek, teledyski

Ocena:

Album "Maleńka" (Dagadana). Zobacz utwory muzyczne oraz teledyski. Sprawdź jakie były wydania albumu. Oceń album muzyczny. Wykonawcy: Dagadana.

  • Gatunek: Folk
  • Wytwórnia: Offside
  • Nośnik: CD
  • Liczba płyt: 1
  • Rodzaj: Album studyjny
  • Data premiery: 2010-02-10

O albumie

Poszukującym własnego miejsca we wszechogarniającym natłoku dźwięków gratuluję odwagi, spokoju przestrzeni, dojrzałości, chęci poszukiwań i poczucia humoru. Młodzi, zdolni, z przyszłością, czyli - DAGADANA !!! ADAM NOWAK Raz, Dwa, Trzy To jest płyta piękna, bo nie tylko "nowoczesna" w dźwiękowych pomysłach, ale ogromnie, przepraszam, wzruszająca. Wzrusza niekiedy tanecznie i z ogromnym przymrużeniem oka i z właściwą dozą dźwiękowej błazenady, gry cytatów... ale strasznie chwyta za serce i od razu czuję, że tego mi często brakuje w innych płytach, nawet tych najzabawniejszych, najsprytniejszych. Więc kibicuję temu albumowi całym sercem i jestem dumna ze swojego mikro-wkładu w jego powstanie. GABA KULKA DAGADANA - widziałem ich "na żywo" we wrocławskiej Rurze i zrobili na mnie świetne wrażenie. Inteligentny pomysł na muzykę i wizerunek sceniczny, ciekawe połączenie wrażliwości i talentów trzech muzycznych osobowości. Ich muzyka jest nową jakością - umiejętnie mieszają różne style tworząc swój - co przy tak młodym projekcie rzadkie - rozpoznawalny język. W oczy rzuca się luz z jakim Panie kontaktują się z publicznością - widzowie zostali momentalnie "kupieni" i doskonale bawili się przez cały wieczór. Ogromny plus również za "odkrycie" dla nas Dany Vynnytskiej - gra i śpiewa zjawiskowo - jej kolor idealnie komponuje się z kolorami "naszej" dwójki. Ja popieram!!! GRZEGORZ SZWAŁEK Raz, Dwa, Trzy Jednymi z najważniejszych elementów w procesie tworzenia DOBREJ MUZYKI jest pomysł, nieustanna chęć poznawania, chęć rozwoju oraz niepopularna w świecie komercji chęć eksperymentowania. DAGADANA wszystkie te cechy posiada i nimi zdobywa serce słuchacza. Mojemu sercu szczególnie bliski jest eklektyzm stylistyczny i językowy i choć dobrze wiem, że nie jest to łatwa droga w podbijaniu list przebojów i rankingów popularności, to trzymam kciuki i z całego serca życzę spełnienia oraz niekończącej się radości z wykonywania tego co dobre, tego co słuszne. KARIM MARTUSEWICZ Voo Voo, Karimski Club

Inne wydania tego albumu

Album "Maleńka" miał jedno wydanie.

Teledyski

Obejrzyj teledyski do piosenek z albumu/płyty "Maleńka".
Dagadana
Dagadana - Wybrane albumy
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!