Albumy muzyczne
Dlaczego nie

Dagadana Dlaczego nie Album muzyczny - utwory, teksty piosenek, teledyski

Ocena:

Album "Dlaczego nie" (Dagadana). Zobacz utwory muzyczne oraz teledyski. Sprawdź jakie były wydania albumu. Oceń album muzyczny. Wykonawcy: Dagadana.

  • Gatunek: Folk
  • Wytwórnia: Agora
  • Nośnik: CD
  • Liczba płyt: 1
  • Rodzaj: Album studyjny
  • Data premiery: 2011-10-14

Utwory, piosenki

Sprawdź listę utworów na albumie "Dlaczego nie".

Płyta nr 1

O albumie

Daga Gregorowicz, Dana Vynnytska oraz Mikołaj Pospieszalski po ponad roku od wydania swojej debiutanckiej płyty, za którą zdobyli statuetkę Fryderyka 2011 za Album Roku w kategorii Folk / Muzyka Świata, powracają z nowym materiałem.

Ostatni rok muzycy poświęcili koncertowaniu, poznawaniu innych kultur, poszukiwaniu brzmień i odkrywaniu na nowo siebie i swojego świata. Wszystkie te doświadczenia odzwierciedla album „Dlaczego nie”.

Muzyka na drugiej płycie to utwory z tak szerokiego zakresu gatunków jak folk, muzyka świata, jazz, poezja śpiewana, a nawet muzyka klasyczna. Album „Dlaczego nie” to również bardzo duże przedsięwzięcie organizacyjne. W nagraniach uczestniczyli liczni goście z Polski m.in. Mirosław Baka, Mateusz Pospieszalski, Mateusz Smoczyński, Kapela ze Wsi Warszawa, a także z pustynnej części Maroka - Hmat ait Ibrahim. Oprócz tekstów ludowych i autorskich „Dlaczego nie” ukazuje współpracę DAGADANA z Sofiją Andruchowycz oraz Janem Gabrielem Szutkowskim. Tak dopracowanej brzmieniowo i koncepcyjnie płyty dawno nie było na polskim rynku. Wydawcą jest AGORA SA.

Inne wydania tego albumu

Album "Dlaczego nie" miał jedno wydanie.

Teledyski

Obejrzyj teledyski do piosenek z albumu/płyty "Dlaczego nie".
Dagadana
Dagadana - Wybrane albumy
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!