Zespoły muzyczne

Wiadomości o Dagadana, informacje, newsy, recenzje płyt, wywiady

Znajdziesz tutaj wiadomości o zespole Dagadana. Sprawdzisz najnowsze informacje i newsy dotyczące aktualnych wydarzeń. Przeczytasz recenzje płyt i wywiady z zespołem.
Nowy teledysk zespołu Dagadana
Nowy teledysk zespołu Dagadana

Dagadana poprzez płytę "List do Ciebie", przywraca pamięć o poecie Januszu Różewiczu. Zespół pragnie także zwrócić uwagę na to, jak ważne w dzisiejszym pędzącym świecie jest zatrzymanie się i poświęcenie czasu drugiej osobie.

Premiera nowego klipu zespołu Dagadana
Premiera nowego klipu zespołu Dagadana

Wizyta w Tokio jest jak podróż na księżyc... Pierwszy teledysk do tytułowego utworu z nowej płyty polsko-ukraińsko-amerykańskiego zespołu Dagadana "List do ciebie" w reżyserii Piotra Onopy rzeczywiście przypomina spacer po kosmicznym lunaparku.

Dagadana powraca z Różewiczem
Dagadana powraca z Różewiczem

Już 15 lutego w sprzedaży pojawi się najnowsza płyta zespołu Dagadana. Tym razem słynąca z niesztampowego łączenia folkloru z muzyką elektroniczną grupa sięgnęła po twórczość niesłusznie zapomnianego poety - Janusza Różewicza.

DAGADANA prezentuje nowy wideoklip
DAGADANA prezentuje nowy wideoklip

"Oj Poleczko, pole" to najnowszy teledysk grupy DAGADANA.

Nowy klip Dagadany
Nowy klip Dagadany

Oto "Kiribati" - trzeci teledysk promujący album "Dlaczego nie" grupy DAGADANA.

Nowa płyta Dagadany pt. "Dlaczego nie"
Nowa płyta Dagadany pt. "Dlaczego nie"

Daga Gregorowicz, Dana Vynnytska oraz Mikołaj Pospieszalski po ponad roku od wydania swojej debiutanckiej płyty, za którą zdobyli statuetkę Fryderyka 2011 za Album Roku w kategorii Folk / Muzyka Świata, powracają z nowym materiałem.

Dagadana na Maltańskiej Scenie Muzycznej
Dagadana na Maltańskiej Scenie Muzycznej Poznań

Od samego początku ich muzyce towarzyszyły wpływy muzyki ludowej, a ich koncertom – niepowtarzalna atmosfera zabawy.

Koncert Dagadana (Plama -  16.02.10)
Koncert Dagadana (Plama - 16.02.10) Gdańsk

Dagadana, polsko-ukraiński projekt muzyczny, dał się poznać jako otwarty na różne formy eksperymentowania z dźwiękiem. Już w czwartek 16.02 w gdańskiej Plamie.

Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!