Albumy muzyczne
Lightning Bolt

Pearl Jam Lightning Bolt Album muzyczny - utwory, teksty piosenek, teledyski

Ocena:

Album "Lightning Bolt" (Pearl Jam). Zobacz utwory muzyczne oraz teledyski. Sprawdź jakie były wydania albumu. Oceń album muzyczny. Wykonawcy: Pearl Jam.

  • Gatunek: Grunge
  • Wytwórnia: Universal Music Polska
  • Nośnik: CD
  • Liczba płyt: 1
  • Rodzaj: Album studyjny
  • Data premiery: 2013-10-15

Utwory, piosenki

Sprawdź listę utworów na albumie "Lightning Bolt".

Płyta nr 1

O albumie

W 1991 roku za sprawą swojego debiutanckiego albumu “Ten” Pearl Jam z mało znanej kapeli z Seattle stali się międzynarodową gwiazdą.

9 studyjnych albumów, setki unikalnych występów na żywo i setki oficjalnych koncertowych bootlegów. Zespól nadal jest doceniany przez krytyków, uwielbiany przez publiczność przy jednoczesnym sukcesie komercyjnym – ponad 60 milionów płyt sprzedanych na całym świecie.

W ciągu ostatnich dwudziestu lat zespół niezbyt się zmienił, nadal mocno osadzony w rock and rollu, lojalny wobec swoich społecznych i politycznych zasad, ale przede wszystkim do swoich fanów.

W 2011 Pearl Jam obchodził 20 rocznicę swojego istnienia.

Obecnie zespół kończy swój 10 studyjny album, który ukaże się na rynku jesienią 2013.

Pierwszym singlem zapowiadającym to wydawnictwo będzie utwór „Mind Your Manners”, który miał swoją premierę 11 lipca 2013 o godzinie 21.00.

Inne wydania tego albumu

Album "Lightning Bolt" miał jedno wydanie.

Teledyski

Obejrzyj teledyski do piosenek z albumu/płyty "Lightning Bolt".
Polecamy
Pearl Jam
Pearl Jam - Wybrane albumy
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!