Albumy muzyczne
Riot Act

Pearl Jam Riot Act Album muzyczny - utwory, teksty piosenek, teledyski

Ocena:

Album "Riot Act" (Pearl Jam). Zobacz utwory muzyczne oraz teledyski. Sprawdź jakie były wydania albumu. Oceń album muzyczny. Wykonawcy: Pearl Jam.

  • Gatunek: Rock
  • Wytwórnia: Epic Records
  • Nośnik: CD
  • Liczba płyt: 1
  • Rodzaj: Album studyjny
  • Data premiery: 2002-11-12

O albumie

"Wiem, że się urodziłem, wiem, że umrę. To co pomiędzy należy do mnie" - śpiewa swym głębokim, jakby z lekka leniwym głosem Eddie Vedder w będącym afirmacją życia singlowym I Am Mine. Po najdłuższej w historii rocka serii albumów koncertowych Pearl Jam powraca nową, studyjną płytą. W ciągu jedenastu lat jakie upłynęły od wydania Ten muzycy dorobili się znacznie więcej niż tylko statusu gwiazdy - stają się powoli czymś w rodzaju archetypu rockowego zespołu. Wciąż pracują wspólnie (Riot Act zawiera materiał pod którym jako autorzy podpisali się wszyscy członkowie grupy), wierzą w to co robią i traktują swoją muzykę i jej odbiorców nad wyraz poważnie. Riot Act to mocno refleksyjna, klasycznie rockowa, zarazem intensywna i pełna ognia płyta. Charakterystyczne brzmienie gitar, "gęsta" sekcja rytmiczna i rozpoznawalny od pierwszej sekundy głos Veddera. Takie kompozycje jak I Am Mine, piękna, bardzo osobista akustyczna ballada Thumbing My Way, intrygujący, eksperymentalny You Are, powstały pod wpływem tragedii w Roskilde Love Boat Captain czy w połowie wyrecytowany przez Veddera Bushleaguer mają szansę stać się prawdziwymi klasykami.

Inne wydania tego albumu

Album "Riot Act" miał jedno wydanie.

Teledyski

Obejrzyj teledyski do piosenek z albumu/płyty "Riot Act".
Polecamy
Pearl Jam
Pearl Jam - Wybrane albumy
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!