Zespoły muzyczne

Biografia Wu-Tang Clan historia, o zespole

Ocena:

Nowy Jork stworzył hip hop. Ale nowojorski hip hop tworzyły takie składy jak Wu-Tang Clan i takie albumy jak ich debiutancki „Enter the Wu-Tang (36 Chambers)”, będący fundamentalnym dziełem dla całego gatunku. Wydany dokładnie 20 lat temu, stał się idealnym pretekstem, by w 2013 roku Wu-Tang Clan w pełnym składzie powrócił na scenę!

RZA, Ghostface Killah, GZA, U-God, Masta Killa, Reakwona, Method Man i Inspectah Deck, to pseudonimy, które każdego fana hip hopu doprowadzają do szybszego przepływu krwi w żyłach.  W takiej konfiguracji powstawał także zupełnie nowy album Wu-Tang Clan, zatytułowany „A Better Tommorrow”. Premiera płyty zaplanowana jest na lipiec, do czasu CLMF zdążymy się więc osłuchać się z nowym materiałem, który podczas koncertu będzie wpleciony w klasyczne „Protect Ya Neck”, „Gravel Pit” czy „C.R.E.A.M.”. Wu-Tang Clan w czasie dwóch dekad działalności wydali 5 albumów oraz pokaźną liczbę płyt sygnowanych przez poszczególnych członków składu. Jednym z najbardziej znanych członków grupy był Ol’ Dirty Bastard, który zmarł w 2004 roku.

Płyty, albumy

Płyty zespołu Wu-Tang Clan. Sprawdzisz tutaj aktualną dyskografię grupy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
A Better Tomorrow
A Better Tomorrow Wu-Tang Clan
Premiera: 2014-12-01
Ocena:
8 Diagrams
8 Diagrams Wu-Tang Clan
Premiera: 2007-12-11
Ocena:
Iron Flag
Iron Flag Wu-Tang Clan
Premiera: 2001-12-18
Ocena:
The W
The W Wu-Tang Clan
Premiera: 2000-11-20
Ocena:
Polecamy
Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!