Zespoły muzyczne

Biografia Garbage historia, o zespole

Ocena:

Garbage to amerykańsko-szkocki zespół rockowy powstały w 1993 roku w Madison, w stanie Wisconsin.

Muzykę grupy określa się jako eklektyczną i surrealistyczną. Zespół sprawnie porusza się w wielu muzycznych gatunkach i nie powiela schematów z poprzednich płyt. Dzięki temu na debiutanckim albumie mamy do czynienia z muzyką rockową/post grunge’ową z domieszką elektroniki. Na kolejnych albumach Garbage prezentuje się z bardziej z rock/popowej strony, by na ostatnim, jak do tej pory, krążku („Bleed Like Me” z 2005 roku) powrócić do mocniejszych rockowych korzeni.

Za oficjalną datę powstania zespołu podaje się rok 1993. W początkowym okresie jego członkowie poświęcali się głównie udoskonalaniu dźwięku gitary i klawiszy za pomocą urządzeń analogowych, instrumentów z wczesnych lat sześćdziesiątych, monofonicznych syntezatorów rozpadających się ze starości, a nawet systemu klimatyzacji. Jeden z ich przyjaciół podsumował te twórcze poszukiwania jako kupę śmieci (ang. garbage). „Tak jest - zgodził się Vig. - I my zrobimy z tych śmieci muzykę”.

W skład zespołu wchodzą:
Butch Vig (perkusja)
Shirley Manson (wokal, gitara)
Duke Eriksson (gitara, keyboard)
Steve Marker (gitara, keyboard)

Płyty, albumy

Płyty zespołu Garbage. Sprawdzisz tutaj aktualną dyskografię grupy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
No Gods No Masters
Premiera: 2021-06-11
Ocena:
nowość No Gods No Masters
Premiera: 2021-05-11
Ocena:
Not Your Kind of People
Premiera: 2012-05-14
Ocena:
Beautiful Garbage
Premiera: 2001-10-01
Ocena:
Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!