Artyści, piosenkarze

Życiorys Gigi D’Agostino (Luigi Di Agostino) biografia

  • Data urodzenia: 1967-12-17
  • Miejsce urodzenia: Turyn
  • Kraj: Włochy
  • Miasto: Turyn
  • Gatunek: Electronic
  • Rola: DJ
Ocena: 5

Gigi D’Agoistno, czyli Luigi di Agostino urodził się w 1967 roku 17 grudnia. Pochodzi z włoskiego Turynu. Jest producentem muzycznym, remikserem oraz dj-em, założycielem wytwórni Noise Maker, która jest częścią Media Records. W młodości odbywał częste podróże między Turynem a Brescią. Zanim zaczął karierę muzyczną to wcześniej pracował jako murarz i mechanik.

W początkowym okresie swojej kariery muzycznej grał będąc dj-em w lokalnych dyskotekach. Po raz pierwszy wystąpił w klubie turyńskim Woodstock. W latach 1993-1998 grał w klubie Ulitmo Imperio. Singiel zatytułowany ”Sweetly” przyniósł mu pierwszy życiowy sukces, natomiast utwór ”Fly” był najlepiej sprzedającym się nagraniem we Włoszech. Jego album ”Gigi D’Agostino”  został sprzedany w ponad 60 000 egzemplarzach i otrzymał status złotej płyty. Na krążku znajduje się łącznie 19 utworów. Europę zawojował w 1999 roku z hitami "Bla Bla Bla", "The Riddle", "La Passion" i "L'amour Toujours", które pochodziły z albumu ”L’amour  Toujours”. Album zajął 10. pozycję, jeśli chodzi o najlepiej sprzedające się płyty we Włoszech i uzyskał kolejną platynę. Łącznie znajdują się na nim 23 utwory na dwóch płytach CD. W samych Niemczech sprzedał ponad milion egzemplarzy płyt. W 2001 roku uzyskał nagrodę włoskiego przemysłu fonograficznego dla najlepszego producenta muzycznego.

Kolejne krążki oraz komplikacje  "Il Grande Viaggio vol. 1" i "Il Programmino di Gigi D'agostino", dały potwierdzenie, że jest najpopularniejszym dj-em i wykonawcą muzyki tanecznej w Europie. Współpracował również z takimi dj-ami jak Mauro Picotto. W ramach tej współpracy powstał utwór ”Angel’s Symphony”. Grał również z nim w klubie brytyjskim Ministry Of Sound w 1996 roku. Oprócz tego grał również w najpopularniejszych klubach w Hiszpanii, Szwecji, Francji oraz Niemczech. Współpracował również z dj-em Albertino. Obaj panowie wydali wspólny kawałek ”Super”. 

PF

Źródła: ftb.pl, last.fm, rmf.fm

fot. okładka płyty "Gigi D’Agostino: Best Of" (2012)

Płyty, albumy

Albumy / płyty artysty Luigi Di Agostino. Sprawdzisz tutaj dyskografię wykonawcy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!