Pol'And'Rock Festival (Woodstock) - Festiwale

Chylińska, Maleńczuk i Jeżowska w składzie Pol'and'Rock Festival

2019-05-14 10:33:35

Jurek Owsiak ogłosił kolejnych artystów, których usłyszymy w trakcie Pol'and'Rock Festival 2019. Koncerty zagrają trzy niezwykłe osobowości polskiej sceny muzycznej - Agnieszka Chylińska, Maciej Maleńczuk oraz Majka Jeżowska!

Agnieszka Chylińska

Agnieszka Chylińska na jubileuszowej edycji festiwalu

Kontrowersyjna i szczera… aż do bólu. Agnieszka Chylińska – niegdyś twarz O.N.A., artystka od kilku lat z powodzeniem realizująca się w karierze solowej, zagra dla publiczności Najpiękniejszego Festiwalu Świata!

W świadomości Polaków zaistniała w połowie lat 90. jako zbuntowana nastolatka – wokalistka rockowego zespołu O.N.A., z którym wykreowała słynne „Kiedy powiem sobie dość” i „Drzwi”. W 2003 roku, gdy z uwagi na rozbieżności artystyczne O.N.A. zakończyła działalność, Chylińska utworzyła nowy skład, z którym występowała pod własnym nazwiskiem. Rok później wydała pierwszą płytę „Winna”.

Kolejny krążek Agnieszki Chylińskiej, „Modern Rocking”, na który kazała czekać aż do 2009 roku, był prawdziwą rewolucją – zaskakującą, szeroko komentowaną, przełamującą muzyczne tabu i przekonania fanów wizją artystki względem muzyki dance. Zabieg zmiany stylistyki, choć ryzykowny, okazał się strzałem w dziesiątkę – album już w pierwszym tygodniu uzyskał status złotej płyty.

Na Pol’and’Rock Chylińska zaprezentuje m.in. materiał z ostatniej płyty „Pink Punk”, która ukazała się w październiku ubiegłego roku.

Koncert Agnieszki Chylińskiej na Dużej Scenie Najpiękniejszego Festiwalu Świata odbędzie się 3 sierpnia o godz. 19:00.

Nocny recital Macieja Maleńczuka

Jeden z najbardziej ekscentrycznych i charakterystycznych artystów polskiej sceny zaprasza na retrospektywny recital z udziałem sekcji rytmicznej.

Püdelsi, Homo Twist, Yugopolis – to tylko niektóre projekty Macieja Maleńczuka, który na polskiej scenie muzycznej obecny jest od ponad 30 lat. Kontrowersyjny i charakterystyczny, czasem oburza, czasem śmieszy, z całą pewnością nie pozostawia obojętnym. Serca publiczności zjednał sobie świetnym głosem i umiejętnością pisania tekstów będących efektem uważnych obserwacji społeczeństwa. Jest nie tylko muzykiem i autorem tekstów, ale również osobowością telewizyjną.
Wielokrotnie nagradzany i wyróżniany (m.in. Fryderyk dla Wokalisty Roku w 2006). Odznaczony przez ministra Bogdana Zdrojewskiego Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Na Najpiękniejszym Festiwalu Świata Maleńczuk zaprezentuje recital stanowiący retrospekcję dotychczasowych dokonań, uzupełniony sekcją rytmiczną. Publiczność będzie miała szansę usłyszeć zarówno mniej znane pieśni uliczne, jak również utwory, które przysporzyły artyście wielu fanów: „Ostatnia Nocka”, „Tango Libido”, „Sługi za szlugi” itd.

Koncert Macieja Maleńczuka – Akademia Sztuk Przepięknych, noc z 1 na 2 sierpnia, godz. 3:10.

Majka Jeżowska na Najpiękniejszych Festiwalu Świata

Takiego koncertu ten festiwal nie widział! Spełniamy marzenia fanów młodszych i starszych, zapraszając na występ Majki Jeżowskiej.

„A ja wole moją mamę”, „Marzenia się spełniają” i „Wszystkie dzieci nasze są” – praktycznie każdy zna autorkę tych nuconych do dziś przebojów. Głos Majki Jeżowskiej – ciepły i pełny radości – od lat  porywa do wspólnej zabawy najmłodszych widzów, a w tym roku będzie porywał też uczestników festiwalu w Kostrzynie nad Odrą.

Majka Jeżowska, choć znana jest przede wszystkim z twórczości dedykowanej dzieciom, działa również w obszarze szeroko ujmowanego popu. To ją słyszymy kompozycjach Krzesimira Dębskiego do filmów „Kingsajz” i „Deja vu”.

Jeżowska jest kompozytorką, autorką widowisk muzycznych („Majkowe studio nagrań” , ”Kochaj czworonogi”), producentką, a także szefową własnej firmy fonograficznej Ja-Majka Music.

Majka Jeżowska Band zagra 3 sierpnia o godz. 17:20 na Małej Scenie Pol’and’Rock Festival.

O Pol'and'Rock Festival

Pol'and'Rock Festival to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Jego 25. edycja odbędzie się w terminie 1-3 sierpnia 2019 roku w Kostrzynie nad Odrą. Na czterech scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata, m.in. Skunk Anansie, Ziggy Marley, Avatar, Acid Drinkers, Testament, Parkway Drive, Black Stone Cherry, DUB FX, The Adicts, Kult, Perturbator, Decapitated, Daria Zawiałow, Happysad, Sidney Polak, Renata Przemyk, Witek Muzyk Ulicy, Cyrk Deriglasoff, Krzysztof Zalewski, Gooral, Tulia, The Casualties, Gogol Bordello czy Moskwa.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Koncert jest niekomercyjny, niebiletowany, a środki na jego organizację zapewniają liczni sponsorzy. Festiwal nie może być i nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału WOŚP.

ip

fot. Michał Antoniewicz

Słowa kluczowe: koncerty, program, 2019, festiwal
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Agnieszka Chylińska
Chylińska, Maleńczuk i Jeżowska w składzie Pol'and'Rock Festival

Zbliża się największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych.

Tulia
Tulia wystąpi na 25. Pol'and'Rock Festival

Impreza odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą.

Parkway Drive
Parkway Drive wystąpi na Pol'and'Rock Festival 2019

Pierwszego dnia Festiwalu zespół Parkway Drive z Australii zaserwuje porządną dawkę metalcore.

Polecamy
10 rzeczy niezbędnych na Przystanku Woodstock
10 rzeczy niezbędnych na Przystanku Woodstock

Co wziąć, by mieć pewność, że jesteśmy w miarę dobrze przygotowani?

Scena stoi, woodstockowiczów przybywa
Scena stoi, woodstockowiczów przybywa

Ogromny teren dawnego poligonu wojskowego w Kostrzynie nad Odrą powoli zapełnia się uczestnikami XV edycji Przystanku Woodstock.

Ostatnio dodane
Agnieszka Chylińska
Chylińska, Maleńczuk i Jeżowska w składzie Pol'and'Rock Festival

Zbliża się największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych.

Tulia
Tulia wystąpi na 25. Pol'and'Rock Festival

Impreza odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą.