Pol'And'Rock Festival (Woodstock) - Festiwale

Andrzej Mleczko i Janusz Gajos na Pol'and'Rock Festival

2020-06-02 11:54:20

W ostatnim czasie zapowiedziano gości, którzy pojawią się na tegorocznej Akademii Sztuk Przepięknych w ramach 26. edycji Pol'and'Rock Festival. Dotychczas ogłoszono obecność Ewy Ewart oraz braci Tomasza i Marka Sekielskich. Podczas audycji "Zaraz Będzie Ciemno" w Antyradiu Jurek Owsiak oznajmił, iż do ich grona dołączą także Andrzej Mleczko i Janusz Gajos.

Szczegółowe informacje o gościach ASP i festiwalu online >>

Gajos

Najpiękniejsza Domówka Świata

Ze względu na pandemię COVID-19, kultowy Pol'and'Rock Festival przybierze w tym roku formę festiwalu online pod nazwą Najpiękniejsza Domówka Świata. Wydarzenie odbędzie się w terminie 30 lipca - 1 sierpnia 2020 roku, a w tym czasie publiczności zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców. Co więcej, w program festiwalu wchodzi Akademia Sztuk Przepięknych, czyli projekt, w ramach którego umożliwiane są spotkania i dyskusje z wyjątkowymi gośćmi.

Podczas 26. edycji Pol'and'Rock Festival, ASP przywita nie tylko Ewę Ewart i braci Sekielskich, ale również wybitnego rysownika Andrzeja Mleczko oraz odtwórcę wielu kultowych ról Janusza Gajosa.

Andrzej Mleczko

Mleczko

Andrzej Mleczko zadebiutował w prasie jako rysownik w 1971 roku. Od tego czasu zajmuje się przede wszystkim rysunkiem satyrycznym, ale także plakatem, scenografią, grafiką oraz rysunkiem reklamowym. Jest autorem ponad trzydziestu tysięcy rysunków i ilustracji opublikowanych w kilkudziesięciu pismach krajowych i zagranicznych. Dotychczas zbiory jego prac ukazały się w 60 książkach i albumach. Twórczość artysty była prezentowana na 125 wystawach indywidualnych w kraju i 30 za granicą.

Spotkanie z rysownikiem odbędzie się 1 sierpnia i podobnie jak cały festiwal obejrzeć je będzie można w internecie.

Janusz Gajos

Janusz Gajos jest jednym z najwybitniejszych polskich aktorów. W latach 1961-1965 studiował w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Na trzecim roku studiów zagrał swoją pierwszą rolę w filmie Marii Kaniewskiej "Panienka z Okienka". W roku 1965 został zaangażowany do filmu "Czterej pancerni i pies". Po zakończeniu edukacji w łódzkiej "Filmówce" pracował w teatrach: Stefana Jaracza w Łodzi, Komedii, Polskim, Kwadrat, Dramatycznym i Powszechnym w Warszawie. Od roku 2003 jest członkiem zespołu artystycznego Teatru Narodowego w Warszawie.

Zagrał wiele znaczących ról w filmach i przedstawieniach Teatru Telewizji Kazimierza Kutza, Andrzeja Wajdy, Krzysztofa Kieślowskiego, Filipa Bajona, Wojciecha Marczewskiego, Ryszarda Bugajskiego, Jana Jakuba Kolskiego, Małgorzaty Szumowskiej i Wojciecha Smarzowskiego. Dał się także poznać jako świetny aktor kabaretowy.

Spotkanie z Januszem Gajosem odbędzie się 31 lipca i również będzie dostępne online.

JS/ip

fot. Mikołaj Mikołajczyk, Albert Zawada/materiały prasowe

Słowa kluczowe: festiwal online, terminy, koronawirus, 2020
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Polandrock2020
Pol'and'Rock Online ogłasza kolejnych artystów

Hunter, Poparzeni Kawą Trzy i Sidney Polak dołączają do Najpiękniejszej Domówki Świata.

Pol'and'Rock Festival 2020
Pol'and'Rock Festival 2020: Urszula, Acid Drinkers i Farben Lehre zagrają on-line

W tym roku publiczność Najpiękniejszego Festiwalu Świata będzie mogła wziąć udział w wyjątkowej, internetowej edycji Pol'and'Rock Festival 2020.

Kwiat Jabłoni na Pol'and'Rock Festival
Kwiat Jabłoni, Majka Jeżowska i Raz Dwa Trzy na Pol'and'Rock Festival Online 2020

Zespoły zagrają na żywo podczas transmisji ze studia w Warszawie.

Polecamy
Bring Me The Horizon gwiazdą Przystanku Woodstock 2016!
Bring Me The Horizon gwiazdą Przystanku Woodstock 2016!

Bring Me The Horizon będzie gwiazdą 22. Przystanku Woodstock.

Drugi Półfinał Eliminacji do Przystanku Woodstock!
Drugi Półfinał Eliminacji do Przystanku Woodstock! Poznań

Już 29 kwietnia w poznańskim klubie Eskulap odbędzie się drugi Półfinał Eliminacji do Przystanku Woodstock.

Ostatnio dodane
Polandrock2020
Pol'and'Rock Online ogłasza kolejnych artystów

Hunter, Poparzeni Kawą Trzy i Sidney Polak dołączają do Najpiękniejszej Domówki Świata.

Pol'and'Rock Festival 2020
Pol'and'Rock Festival 2020: Urszula, Acid Drinkers i Farben Lehre zagrają on-line

W tym roku publiczność Najpiękniejszego Festiwalu Świata będzie mogła wziąć udział w wyjątkowej, internetowej edycji Pol'and'Rock Festival 2020.

Konkurs Ziaja