Pol'And'Rock Festival (Woodstock) - Festiwale

Wielkimi krokami zbliża się Pol'and'Rock Festival 2023 [WIDEO]

2023-08-01 10:17:27

Dokładnie 3 sierpnia 2023, rozpocznie się kolejna edycja Pol'and'Rock Festival. Na dwóch scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu muzyków z Polski i świata, w tym Apollo 440, Bullet for My Valentine, Spin Doctors i Brodka. Jednym z gości Akademii Sztuk Przepięknych będzie Borys Szyc. Co jeszcze wiadomo o wydarzeniu organizowanym przez Fundację WOŚP?

Zobacz też: Męskie Granie w Krakowie>>

Festiwal Pol’and’Rock po raz kolejny gości na Pomorzu Zachodnim. Wielowymiarowe wydarzenie, kierowane do wyjątkowej społeczności, która przez trzy dni żyje zgodnie z hasłami Peace, Love, Rock&Roll, to idealne miejsce do prezentacji walorów regionu. Organizacja tego wielkiego przedsięwzięcia daje olbrzymią szansę zaistnienia, promocji i rozwoju wielu zachodniopomorskim przedsiębiorstwom, organizacjom oraz artystom.

W tegorocznej Strefie Pomorza Zachodniego zaplanowano strefę chill, wygodne leżaki, warsztaty, kreatywne zabawy i moc innych atrakcji dla małych i dużych. Jakich? Na przykład warsztaty przygotowywania festiwalowych flag i kierunkowskazów, energetyczny trening Kung Fu Panda, a także wyjątkowy plac zabaw dla najmłodszych. O poranku zajęcia jogi, a później gorąca salsa, zumba i bachata. Warsztaty dla młodszych i starszych - malowanie, wyklejanie, wyplatanie. Planowany jest konkurs na najpiękniejszy festiwalowy wianek, a także wielkie wspólne dzieło – upcyklingowa mozaika, która po festiwalu stanie w Strefie Artystycznego Relaksu w Czaplinku.

Wyjątkowa plenerowa wystawa „Poster show”

stworzoną specjalnie na tegoroczny festiwal, zaprezentuje uznany na całym świecie plakacista i grafik Lex Drewinski. Jego minimalistyczne, zwykle pozbawione zbędnych kolorów i liternictwa, inteligentne i ostre, przesłania pojawiają się jak znaki ostrzegawcze na drodze życia - zawsze tam, gdzie staje się ona bardziej wyboista i kręta. Za swoje prace otrzymał ponad 200 prestiżowych nagród i wyróżnień, głównie międzynarodowych. Jego dzieła były prezentowane na ponad 70 wystawach indywidualnych, m.in. w Atenach, Barcelonie, Berlinie, Londynie, Madrycie, Meksyku, Sztokholmie i Pekinie.

Tę kolorową, radosną strefę wypełnią energią i oryginalnymi pomysłami regionalne firmy i instytucje, które przygotowały wyjątkowe atrakcje dla wszystkich festiwalowiczów. Pamiętając o najmłodszych, zachodniopomorska firma Buglo stworzyła plac zabaw i strefę małych piraciątek, pełną warsztatów i kreatywnych aktywności.

Bajeczne dekoracje przygotowane przez PartyDeco znajdą się zarówno w namiotach aktywności, jak i podczas kreatywnego biegu „Odlot”. Koniecznie trzeba pamiętać o pamiątkowych zdjęciach na specjalnych festiwalowych ściankach!

Swoje warsztaty poprowadzi również znana festiwalowiczom i samemu Jerzemu Owsiakowi firma Wasted Couture, stworzona w 2015 r. przez Violę Sychowską, która produkuje odzież i dodatki w stylu postapokaliptycznym. Pierwsze stworzone przez Wasted Couture produkty powstały przy biurku na małym poddaszu w prywatnym mieszkaniu założycielki. Dziś firma zatrudnia na stałe dziesięć osób i operuje w doskonale wyposażonym warsztacie. Dołączyli do niej artyści specjalizujący się w różnych stylach i materiałach. Tworzą kostiumy teatralne, stroje dla muzyków (m.in. Nocny Kochanek), aktorów, performerów. Koneserzy gatunku doskonale znają markę, dzięki której mogą w pełni wyrazić siebie.

Tak jak w ubiegłym roku - w festiwalowej strefie Pomorza Zachodniego zaprezentują się uczelnie z Pomorza Zachodniego, zapraszając uczestników Pol’and’Rock Festival do plenerowych laboratoriów, na ciekawe wykłady, warsztaty i pokazy. Nie zabraknie również Strefy zdrowia, gdzie każdy będzie mógł wykonać m.in. badania profilaktyczne wątroby.

Pomorze Zachodnie od wielu lat skupia się na wsparciu i rozwoju mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, a także osób planujących założyć swoją działalność gospodarczą, szczególnie w zakresie szeroko pojętych przemysłów przyszłości, w tym branży kreatywnej, rozwoju innowacji, nowych technologii i zielonej energii. Nie dziwi zatem obecność firm na jednym z najważniejszych wydarzeń w regionie, jakim jest Pol’and’Rock Festival.

ip
Fot: Krzysztof Zatycki 

Słowa kluczowe: Poland Rock Festival, Festiwale 2023, Apollo 440, Czaplinek, WOSP, Koncerty 2023,
Artyści
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Wielkimi krokami zbliża się Pol'and'Rock Festival 2023 [WIDEO]

Po raz kolejny spotkamy się na byłym lotnisku Czaplinek-Broczyno.

100 dni do Pol'and'Rock Festival. Co już wiemy? [WIDEO]

Organizatorzy zapraszają ponownie na lotnisko Czaplinek - Broczyno.

Apollo 440 ląduje na scenie 29. Pol'and'Rock Festival [WIDEO]

Czas się przygotować na jedyną w swoim rodzaju muzyczną przygodę.

Polecamy
Jinjer
Jinjer wystąpi na Pol'and'Rock Festival 2022 [WIDEO]

Jinjer to ukraińska kapela grająca progresywny groove metal.

Jinier
Jinjer i Black River dołączają do Pol'and'Rock Festival 2020

Jurek Owsiak ogłosił kolejnych artystów Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Na Dużej Scenie zobaczymy Jinjer i Black River.

Polecamy
Zobacz również
Ostatnio dodane
Wielkimi krokami zbliża się Pol'and'Rock Festival 2023 [WIDEO]

Po raz kolejny spotkamy się na byłym lotnisku Czaplinek-Broczyno.

100 dni do Pol'and'Rock Festival. Co już wiemy? [WIDEO]

Organizatorzy zapraszają ponownie na lotnisko Czaplinek - Broczyno.

Popularne
Buka prezentuje album "Po drugiej stronie lustra 2023" [WIDEO]

Album ten to muzyczno-liryczna reprodukcja.

Martin Garrix łączy siły z Lloyiso [WIDEO]
Martin Garrix łączy siły z Lloyiso [WIDEO]

Niesamowity duet i ich najnowsze dzieło.