Zespoły muzyczne

Biografia Kings Of Leon historia, o zespole

Ocena:

Kings of Leon to grupa rockowa z Nashville, w stanie Tennessee, założona przez trzech braci i ich kuzyna w 1999 roku. Nazwa zespołu odnosi się bezpośrednio do imienia ojca i dziadka rodzeństwa (Leon). Zespół odniósł ogromny sukces w Europie, natomiast w USA cieszył się mniejszą popularnością. 5 lipca 2009 r. i 6 lipca 2013 r. zespół wystąpił w Polsce na Open’er Festival.

W 2003 roku Kings of Leon wydali debiutancki album Youth & Young Manhood. Zyskał on szczególne uznanie w Wielkiej Brytanii, gdzie zespół szybko został przypisany do tzw. ”new rock revolution”. W tym samym czasie zespoły U2 i The Strokes zaprosiły grupę do supportowaniaich ich w czasie tras koncertowych.

Po wydaniu drugiego albumu Aha Shake Heartbreak, zespół przez większość czasu przebywał w trasie z Pearl Jam i Bobem Dylanem. Grupa zebrała liczne pochwały za tę płytę, m.in. od Radiohead, Modest Mouse czy Stereophonics.

W 2007 roku światło dzienne ujrzał trzeci studyjny album Because of the Times. NME napisał: ”cemented Kings of Leon as one of the greatest American bands of our time”. Album ten powszechnie uważany jest za kamień milowy w rozwoju zespołu.

W październiku 2008 r. czwarty album grupy Only by the Night dotarł do pozycji numer 1 UK Albums Chart (z łączna sprzedażą 220,000 kopii).

15 października 2010 roku został wydany piąty studyjny album Kings of Leon Come Around Sundown, który promował singiel „Radioactive”.

20 września 2013 r. ukaże się szósty studyjny album zespołu Mechanical Bull. Promują go single „Supersoaker” i „Wait for Me”.

Skład:
Caleb Followill (wokal, gitara rytmiczna)
Jared Followill (gitara basowa, chórki)
Matthew Followill (gitara prowadząca, chórki)
Nathan Followill (perkusja, chórki)

Płyty, albumy

Płyty zespołu Kings Of Leon. Sprawdzisz tutaj aktualną dyskografię grupy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
nowość When You See Yourself
When You See Yourself Kings Of Leon
Premiera: 2021-03-05
Ocena:
nowość The Bandit
The Bandit Kings Of Leon
Premiera: 2021-01-12
Ocena:
Walls
Walls Kings Of Leon
Premiera: 2016-10-14
Ocena:
Mechanical Bull
Mechanical Bull Kings Of Leon
Premiera: 2013-09-24
Ocena:
Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!