Zespoły muzyczne

Biografia Corruption historia, o zespole

Ocena:

Zespół Corruption został założony w kwietniu 91 r. W maju tego samego roku został ustalony pierwszy skład zespołu, który wyglądał następująco: P. Horne (wokal), Chicken (gitara), Anioł (bas), Melon (perkusja). Następne miesiące to liczne koncerty. Maj 92r. to miesiąc w którym Corruption nagrał pierwsze studyjne demo "The Ultra-Florescence".


Materiał wzbudził zainteresowanie "Carnage Records". Fakt ten zadecydował o ponownym nagraniu wyżej wspomnianego materiału na przełomie czerwca i lipca. Podczas oczekiwania na "The Ultra-Florescence" Corruption zagrał wiele gigs wraz z takimi kapelami jak Vader, Armagedon, Cryptic Tales, Schismatic... Dopiero w lutym 93r. "The Ultra-Florescence" ukazała się na rynku nakładem "Carnage Records". Ku zadowoleniu całego zespołu, kaseta sprzedała się dobrze. W samym maju 93r. sprzedano ich ok.2000. 

W międzyczasie w kwietniu 93r. do składu Corruption dołączył Mirek grąjacy na instrumentach klawiszowych. Już z nowym muzykiem zespół odbył "The Ultra-Tour". 

Czerwiec 93r. to miesiąc w którym Corruption pracował w studio nad materiałem "Dawn Of Sullen Oratory". Rasowy, ponury i mroczny doomowy klimat to muzyka zawarta na tym promo. W lipcu93r. Corruption wziął udział w szóstej edycji festiwalu "S'THRASH'YDŁO" obok takich zespołów jak: Asphyx (Holandia), Temperance (Szwecja), Proton Burst (Francja), Violent Dirge, Hazael, Geisha Goner. Promo "Dawn Of Sullen Oratory" sprawiło,że zespołem zainteresowała się wytwórnia "Sick Records", efektem czego był kontrakt płytowy. Do marca 94r. Corruption pracował nad ostateczną zawartością płyty. Od kwietnia do czerwca 94r. zespół realizował w "Spaart" Studio swą debiutancką płytę zatytuowaną "Ecstasy", której premiera miała miejsce w styczniu 95r. W kwietniu 95r. do zespołu doszedł drugi gitarzysta Thrashu. Już z nowym muzykiem zespół wystąpił na dziesiątej edycji festiwalu "Metalmania" w 95r. Zagrali obok: Death, Grave, Samael, Unleashed, Shihad... W następnych miesiącach zespół pracował nad kolejnym materiałem. W październiku 95r. z zespołu został wyrzucony Chicken. 

Na przełomie listopada i grudnia 95r. zespół zarejestrował nowy materiał zatytułowany "Bacchus Songs" w "Spaart" Studio. Na początku 96r. do Corruption został przyjęty drugi gitarzysta Gootek. W czerwcu 96r. po dwuletnim oczekiwaniu "Ecstasy" ukazała się na CD w Polsce i na Zachodzie. Na skutek niekompetencji wytwórni "Sick Records" został zerwany kontrakt. W sierpniu 96r. zespół wziął udział w ósmej edycji festiwalu "Shark Attack". W listopadzie 96r. nastąpiła premiera MC "Bacchus Songs". Wydawcą była niezależna wytwórnia "Negative Records". Album otrzymał bardzo dobre recenzje w takich czasopismach jak: "Brum", "Tylko Rock",  "Metal Hammer". W styczniu 97r. z zespołu odszedł wokalista P.Horne, a jego miejsce zajął nowy D.J.Abel. Pięć miesięcy po odejściu wokalisty odszedł kolejny muzyk tym razem klawiszowiec Mirek.

W styczniu 98r. Corruption nagrał w "Spaart" Studio promo-tape "Junky". Kwiecień 98r. pozwolił zagrać serię koncertów razem z Night Gallery i Devilyn w Polsce południowo-wschodniej. Zespół odwiedził m.in. takie miasta jak: Kraków, Starachowice, Brzeszcze, Jastrzębie Zdrój. 

W maju 98r. zespół wziął udział w międzynarodowym festiwalu organizowanym przez niemiecką wytwórnię "Awaken" Production. Odbył się on w Kołobrzegu. Corruption wystąpił tam razem z Night in Gales (D), Tortharry (CZ). W kwietniu po koncercie w Krośnie od zespołu odszedł gitarzysta Gootek, a jego miejsce zajął Paweł grający również w Electric Hate Machine.

W marcu 00r. nowym wokalistą zespołu został Rufus. W maju Corruption był gościem na sanockim koncercie grupy Behemoth organizowanym w ramach trasy "MILLENIUM TOUR 2000". W lipcu zespół wystąpił w roli headlinera podczas dziewiątej edycji festiwalu "Negative Zone" w Sandomierzu. W marcu 01r. Corruption wszedł do warszawskiego studia "Kokszoman", a zarejestrowany tam materiał "Pussyworld" to 60 minut muzyki spod znaku stoner rock'a. 

Prace nad tym materiałem zakończyły się w kwietniu ’01. Przez następnych kilka miesięcy rozsyłaliśmy taśmy promo i szukaliśmy wydawcy. Graliśmy również wiele koncertów na, których pozyskaliśmy nowych fanów. W grudniu ’01 Corruption obchodził X rocznicę istnienia. Koncert „urodzinowy” odbył się w rodzinnym mieście zespołu w Sandomierzu. Kolejne miesiące to koncerty na terenie płd. Polski. W lipcu 2002 zespół znajduje wydawcę na „Pussyworld”. Po krótkich negocjacjach zostaje podpisany kontrakt ze znaną na całym świecie firma Metal Mind Production. To pierwszy profesjonalny kontrakt zespołu, stabilizujący jego pozycje na krajowym rynku muzycznym. 

Światowa premiera „Pussyworld” to 27.08.2002. Ukazanie się materiału zostało wsparte dużą promocją medialną. Rozesłanych zostało 500 kopii promocyjnych do zagranicznych mediów oraz 75 do polskich rozgłośni radiowych i prasy. 

Płyta jest dostepna na całym świecie dzięki Bellaphon Rec./ Niemcy i Austria, Century Media/ USA, Plastic Head/ Kanada, Season of Mist/ Francja, Bertus/ Benelux, Border Music/ Szwecja, GOI music/ Hiszpania, Cosmic Storm/Grecja!!! 

W listopadzie 2002 zespół odbył trasę koncertową „Kiss, Lick, Penetrate Tour 2002” u boku takich formacji, jak: Necrophobic, Quo Vadis, Unnamed i Mess Age odwiedzając kilka miast w całej Polsce. Na początku 2003 roku Corruption wystąpił jako gość specjalny na warszawskich koncertach grupy Soufly (3/02/03) oraz Paula Di Anno (09/03/03).

Kolejna zmiana personalna w Corruption. W dniu 01 czerwca zespół rozstał się z dotychczasowym gitarzystą Elektrycznym. 03 lipca zagraliśmy jako jedna z „gwiazd” Festiwalu Rockowego – „Węgorzewo” 2003. Zagraliśmy pierwszego wieczoru razem z zespołami Quo Vadis, Hunter i Sweet Noise. Lipiec to także nagrania nowego materiału „Orgasmusica”. Wybór padł ponownie na warszawskie studio „Kokszoman”. W ciągu 14 dni zarejestrowaliśmy 12 nowych utworów plus jako bonus „Lubricant Rains 2003. Utwór ten znajdował się na albumie „Bacchus Songs” Kolejne wielkie i historyczne wydarzenie dla zespołu to zaproszenie do udziału w IX edycji „Przystanku Woodstock 2003”. 

2 sierpnia 2003 zespół zagrał dla 400.000 osób na „Przystanku Woodstock” największym festiwalu w Europie!!! To było naprawdę wspaniałe przeżycie! Klimat imprezy niepowtarzalny, a publika jedyna taka na całym świecie!!! W imieniu całego Corruption dziękujemy Jurkowi Owsiakowi & Fundacji W.O.Ś.P. za zaproszenie nas do udziału w tej imprezie!!! Podczas tego koncertu zadebiutował w zespole Fala (ex-Twisted Cow), który objął posadę nowego gitarzysty. Premiera „Orgasmusica” 23.09.2003. Następne miesiące zespół zagrał kilka koncertów promujących nowy materiał. Najważniejszy z nich Corruption zagrał 3 grudnia w katowickim Spodku, gdzie był gościem specjalnym podczas koncertu legendy hard rocka czyli Deep Purple. Uczestniczyło w nim. 10,5 tysiąca fanów . 

To był dobry początek przed  nagraniem oficjalnego DVD „Hellectrify Yourself”  w styczniu 2004. Nagrania odbyły się w studio telewizyjnym  na krakowskich Krzemionkach. W tzw. międzyczasie z zespołu kolejno odeszli gitarzyści Fala i Thrashu, a na ich miejsce dołączyli do składu Opath (Leash Eye) i Erol. Premiera DVD miała miejsce 27 września 2004. Kolejne miesiące, to praca nad nowymi utworami. W lipcu Corruption zagrał na drugiej edycji festwialu "Hunterfest 2005". Nagrania "Virgin's Milk" odbyły się na przełomie września i października 2005 roku w studio nagraniowym "Taklamakan" pod czujnym okiem Przemka "Perły" Wejmanna (Guess Why, ex-Acid Drnikers) Materiał "Virgin's Milk" trafił do sklepów 28.11.2005 r. 

04.03.06 zespół wziął udział w XX edycji "Metalmanii" razem z m.in.Nevermore, Anathema, Soilwork, Therion, Udo, 1349, Moonspell. W maju 2006 Corruption wziął udział w 10 dniowej trasie koncertowej "Demigod 2 Tour" razem  z Behemoth, Virgin Snatch i Hermh. W ramach trasy odwiedziliśmy Elbląg, Warszawę, Rzeszów, Kraków, Katowice, Poznań, Zieloną Górę, Szczecin, Bydgoszcz i Gdynię.   25 listopada 2006 roku w warszawskim klubie Progresja grupa świętowała swoje XV urodziny. 17 marca 2007 zespół zwyciężył w polskiej edycji konkursu Wacken Metal Batlle, co dało im przepustkę do występu na największym festiwalu metalowym na świecie odbywającym się w  niemieckiej miejscowości Wacken pod Hamburgiem. 

2 czerwca 2007 na wyraźne życzenie kultowej brytyjskiej formacji stoner rockowej Orange Goblin, Corruption było gościem specjalnym na ich koncercie we wrocławskim klubie Firlej. W lipcu natomiast miała miejsce telewizyjna i internetowa premiera ostatniego teledysku Corruption do utworu „Lucy Fair”. 3 sierpnia grupa wystąpiła na Wacken Opan Air 2007, zajmując drugie miejsce w finale Wacken Metal Battle. Do zwycięstwa zabrakło jednego punktu, ponieważ jednemu z jurorów nie spodobały się występujące u boku formacji roznegliżowane diablice. 

Obecnie zespół koncertuje, poszukuje nowej wytwórni  i przygotowuje utwory na nowy album.

Płyty, albumy

Płyty zespołu Corruption. Sprawdzisz tutaj aktualną dyskografię grupy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Devil\'s Share
Devil\'s Share Corruption
Premiera: 2014-06-09
Ocena:
Virgin's Milk
Virgin's Milk Corruption
Premiera: 2005
Ocena:
Hellectrify Yourself
Premiera: 2004
Ocena:
Orgasmusica
Orgasmusica Corruption
Premiera: 2003
Ocena:
Polecamy
Zobacz również