Zespoły muzyczne

Biografia Archeon historia, o zespole

Ocena:
Archeon to polska grupa muzyczna wykonująca melodic death metal z wpływami power speed metalu. Powstała 2001 roku w Warszawie z inicjatywy Michała Kostrzyńskiego (gitara, śpiew) i Michała Tomaszewskiego (gitara). Muzycy zaprosili do współpracy Janusza Leśniaka (instrumenty klawiszowe), ponadto skład zespołu uzupełnili Tomasz Grochowski (perkusja) oraz Andrzej Sadrukała (gitara basowa).

W takim składzie pod koniec lata 2002 roku zespół zrealizował w białostockim Hertz Studio singel zatytułowany Dead World. Jeszcze tego samego roku grupę opuszają Andrzej Sadrakuła i Michał Tomaszewski, których rok później zastąpili Radosław Półrolniczak (gitara) i Grzegorz Jezierski (gitara basowa).
W 2003 roku grupa rozpoczęła przygotowania do nagrania debiutanckiego albumu, poprzedzając je występami w Polsce m.in. z grupą Hunter. Rok później w Studio X grupa podjęła realizację debiutanckiego albumu pt. End Of The Weakness. Kilka miesięcy później grupę opuścił Grzegorz Jezierski którego zastąpił Jarosław Kajszczak (gitara basowa).
Niedługo potem grupę opuszcza Janusz Leśniak, grupa tym samym rozpoczęła występy jako kwartet. W lutym 2005 roku grupa podpisała kontrakt płytowy z olsztyńską Empire Records. Na mocy którego 15 czerwca ukazał sie debiut grupy pt. End Of The Weakness. W październiku 2007 roku warszawska grupa zakończyła działalność. Jego członkowie kontynuują karierę w zespole Made of Hate.

Płyty, albumy

Płyty zespołu Archeon. Sprawdzisz tutaj aktualną dyskografię grupy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!