Zespoły muzyczne

Biografia Afront historia, o zespole

  • Data założenia: 1997
  • Kraj: Polska
  • Miasto: Łódź
  • Gatunek: Hip-Hop
Ocena:
Łódzki zespół Afront to Janek, Kasina i DJ Funksion, a obecnie również Metro. Początki ich wspólnej muzycznej działalności to rok 1998 kiedy to wraz z Ostrym, Mussim (obecnie Tomila - Tabasko) i Ahmedem stworzyli grupę LWC.

 

Po roku współpracy i kilkunastu amatorsko nagranych numerach zespół zaprzestał działalności. Przez kolejne trzy lata poszczególni członkowie LWC koncentrują się na swoich odrębnych projektach doraźnie sobie pomagając. W roku 2001 powstaje Afront. Nagrane zostaje pierwsze demo, a w rok później zespół zajmuje drugie miejsce na wrocławskim przeglądzie młodych zespołów hiphopowych. Konsekwencją zajęcia wysokiego miejsca na wrocławskim festiwalu jest kontrakt z wytwórnią Blend Records i rozpoczęcie pracy nad debiutanckim albumem "Już takich nie robią ".

Płyta zostaje nagrana w łódzkim studiu Marka Dulewicza (min. O.S.T.R, Familia H.P., Obóz TA). Po wielokrotnym przekładaniu daty premiery przez wytwórnię kontrakt z Blend Records zostaje rozwiązany a Afront praktycznie z dnia na dzień staje się pierwszym zespołem w stajni nowopowstałego sublabelu Asfaltu - Tabasko Nagrania. Członkowie Afrontu jednomyślnie dochodzą do wniosku, że nagrana już płyta jest zbyt mało aktualna (najstarsze numery miały ok. 2 lat) aby prezentować obecne oblicze zespołu. W lipcu 2003 rozpoczynają się prace nad nową płytą.

Płyta prawie w całości wyprodukowana jest przez Ostrego (dwa bity robi DJ Funksion a jeden Janek) i nawiązuje klimatem do hiphopu z początku lat 90', szczególnie do nowojorskich klasyków. Garściami czerpie z czarnej muzyki lat 60' i 70' jak i z polskiego jazzu. Nagrana oczywiście w studiu Marka Dulewicza, który jest także realizatorem albumu, wyróżnia się ciekawymi eksperymentami z brzmieniem i nowatorskim podejściem.

Płyty, albumy

Płyty zespołu Afront. Sprawdzisz tutaj aktualną dyskografię grupy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Coraz Gorzej
Coraz Gorzej Afront
Premiera: 2006-11-17
Ocena:
A Miało Być Tak Piękne
Premiera: 2004-11-17
Ocena:
Już Takich  Nie Robią
Premiera: 2002
Ocena:
Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!