Zespoły muzyczne

Biografia Afront historia, o zespole

  • Data założenia: 1997
  • Kraj: Polska
  • Miasto: Łódź
  • Gatunek: Hip-Hop
Ocena:
Łódzki zespół Afront to Janek, Kasina i DJ Funksion, a obecnie również Metro. Początki ich wspólnej muzycznej działalności to rok 1998 kiedy to wraz z Ostrym, Mussim (obecnie Tomila - Tabasko) i Ahmedem stworzyli grupę LWC.

 

Po roku współpracy i kilkunastu amatorsko nagranych numerach zespół zaprzestał działalności. Przez kolejne trzy lata poszczególni członkowie LWC koncentrują się na swoich odrębnych projektach doraźnie sobie pomagając. W roku 2001 powstaje Afront. Nagrane zostaje pierwsze demo, a w rok później zespół zajmuje drugie miejsce na wrocławskim przeglądzie młodych zespołów hiphopowych. Konsekwencją zajęcia wysokiego miejsca na wrocławskim festiwalu jest kontrakt z wytwórnią Blend Records i rozpoczęcie pracy nad debiutanckim albumem "Już takich nie robią ".

Płyta zostaje nagrana w łódzkim studiu Marka Dulewicza (min. O.S.T.R, Familia H.P., Obóz TA). Po wielokrotnym przekładaniu daty premiery przez wytwórnię kontrakt z Blend Records zostaje rozwiązany a Afront praktycznie z dnia na dzień staje się pierwszym zespołem w stajni nowopowstałego sublabelu Asfaltu - Tabasko Nagrania. Członkowie Afrontu jednomyślnie dochodzą do wniosku, że nagrana już płyta jest zbyt mało aktualna (najstarsze numery miały ok. 2 lat) aby prezentować obecne oblicze zespołu. W lipcu 2003 rozpoczynają się prace nad nową płytą.

Płyta prawie w całości wyprodukowana jest przez Ostrego (dwa bity robi DJ Funksion a jeden Janek) i nawiązuje klimatem do hiphopu z początku lat 90', szczególnie do nowojorskich klasyków. Garściami czerpie z czarnej muzyki lat 60' i 70' jak i z polskiego jazzu. Nagrana oczywiście w studiu Marka Dulewicza, który jest także realizatorem albumu, wyróżnia się ciekawymi eksperymentami z brzmieniem i nowatorskim podejściem.

Płyty, albumy

Płyty zespołu Afront. Sprawdzisz tutaj aktualną dyskografię grupy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Coraz Gorzej
Coraz Gorzej Afront
Premiera: 2006-11-17
Ocena:
A Miało Być Tak Piękne
Premiera: 2004-11-17
Ocena:
Już Takich  Nie Robią
Premiera: 2002
Ocena:
Polecamy
Zobacz również