Artyści, piosenkarze

Życiorys Grzegorz Ciechowski ("Obywatel G.C.") biografia

  • Data urodzenia: 1957-08-28
  • Miejsce urodzenia: Tczew
  • Data śmierci: 2001-12-22
  • Kraj: Polska
  • Miasto: Toruń
  • Gatunek: Rock
  • Rola: Autor muzyki
Ocena:

Po zawieszeniu działalności zespołu w 1986 roku, Ciechowski rozpoczął karierę solową pod pseudonimem Obywatel G.C. I również w tym wcieleniu stworzył dzieła, które na stałe trafiły do kanonu polskiej muzyki ("Obywatel G.C.", "Tak, tak!").

Artysta reaktywował Republikę w 1990 roku, wydając z zespołem trzy albumy. Ciechowski był także autorem projektu Grzegorz z Ciechowa, na którym znalazły się nowoczesne wersje utworów folkowych. Poza tym komponował i produkował płyty innych wykonawców (między innymi Kasia Kowalska, Justyna Steczkowska, Marcin Rozynek czy Atrakcyjny Kazimierz). Jest także autorem ścieżki dźwiękowej do filmu "Wiedźmin".

Grzegorz Ciechowski zmarł nagle 22 grudnia 2001 roku.

Płyty, albumy

Albumy / płyty artysty Obywatel G.C. (Grzegorz Ciechowski). Sprawdzisz tutaj dyskografię wykonawcy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Wiedźmin
Wiedźmin Ciechowski Grzegorz
Premiera: 2001
Ocena:
Schloss Pompon Rouge
Schloss Pompon Rouge Ciechowski Grzegorz
Premiera: 1991
Ocena:
Polecamy
Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!