Artyści, piosenkarze

Życiorys Regina Spektor biografia

Ocena:

Klasyczne wykształcenie muzyczne w okresie nastoletniego buntu wsparte fascynacją mniej akademickimi gatunkami muzycznymi - hip hopem, rockiem i punkiem. Oto jednozdaniowa historia muzyczna Reginy Spektor, wokalistki i multi-instrumentalistki z sześcioma studyjnymi albumami na koncie.

Ten najnowszy to wydany dokładnie rok temu "What We Saw from the Cheap Seats", będący swoistą lekcją historii dla fanów artystki bowiem przeważająca część płyty to nagrania studyjne pierwszych piosenek Reginy, wykonywanych na żywo w początkach jej muzycznej kariery, kiedy młoda imigrantka z Rosji (wyemigrowała wraz z rodziną w 1989 roku) zaczęła karierę w światku nowojorskiej alternatywy. Przełomem był wydany w 2004 roku „Soviet Kitsch”, wyprodukowany przez Gordona Raphale’a, człowieka, który stał za brzmieniem debiutanckiej płyty The Strokes. Zresztą Spektor wielokrotnie koncertowała u ich boku, a nawet nagrała z zespołem wspólny utwór – „Modern Girls & Old Fashion Men”.  “Soviet Kitsch” został uznany przez NME za jeden ze 100 najlepszych albumów dekady, a jego następca, “Begin To Hope”, pokrył się złotem, sprzedając się w samych Stanach Zjednoczonych w ponad 500 tysiącach egzemplarzy.

Płyty, albumy

Albumy / płyty artysty Regina Spektor. Sprawdzisz tutaj dyskografię wykonawcy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
What We Saw From The Cheap Seats
Premiera: 2012-05-28
Ocena:
Far
Far Spektor Regina
Premiera: 2009-06-23
Ocena:
Begin to Hope
Begin to Hope Spektor Regina
Premiera: 2006-06-13
Ocena:
Soviet Kitsch
Soviet Kitsch Spektor Regina
Premiera: 2004-08-17
Ocena:
Zobacz również
Konkurs Ziaja