Artyści, piosenkarze

Życiorys Majka Jeżowska biografia

  • Data urodzenia: 1960-05-25
  • Miejsce urodzenia: Nowy Sącz
  • Kraj: Polska
  • Gatunek: Pop
  • Rola: Wokalista
Ocena:

Majka Jeżowska właściwie Maria Jeżowska polska piosenkarka śpiewająca głównie piosenki dla dzieci.

W 1978 zdobyła nagrodę ZAKR-u na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. W latach 80-tych współpracowała z Jackiem Cyganem. Wspólnie wypromowali wiele dziecięcych i młodzieżowych gwiazdek tamtych czasów (m.in.: Kasię Fronczewską i Magdę Fronczewską, Krzysztofa Antkowiaka, Annę Jurksztowicz oraz zespoły Tintilo i Papa Dance). Sama układa program i reżyseruje swoje koncerty.

Największe przeboje Majki Jeżowskiej to piosenki: „A ja wolę moją mamę”, „Wszystkie dzieci nasze są” oraz „Dłonie”, a także „On nie kochał nas”, śpiewana wspólnie z Krystyną Prońko.

Należy do grona Kawalerów Orderu Uśmiechu, a od roku 2003 jest Ambasadorem Dobrej Woli przy UNICEF-ie.

Płyty, albumy

Albumy / płyty artysty Majka Jeżowska. Sprawdzisz tutaj dyskografię wykonawcy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
nowość Skazana
Skazana Majka Jeżowska
Premiera: 2022-10-30
Ocena:
Polecamy
Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!