Artyści, piosenkarze

Życiorys Dna (Daniel Trusz "DNA") biografia

  • Data urodzenia: 1983-02-18
  • Miejsce urodzenia: -
  • Kraj: -
  • Gatunek: Hip-Hop
  • Rola: Wokalista
Ocena:

Jego pierwsze bity powstawały na bardzo prostym programie, jaki oferowała konsola do gier Sony Playstation. Nie miał on m.in. opcji zewnętrznego importowania sampli, dlatego z czasem przestał być wystarczający. Po kilku latach kupił komputer, aby tworzyć muzykę, ponieważ nie chciał być tylko słuchaczem.

Początki były ciężkie. Jedyną osobą, którą mógł poprosić o radę, był WDK, producent znanego w Przemyślu składu 016 Fundament. Początkowo DNA robił bity tylko dla siebie. Pewnego dnia dostał od kolegi demo Gala poparte opinią, że koleś jest dobry i warto je przesłuchać. Po przesłuchaniu dema stwierdził, że trzyma poziom. Następnie WDK podjął się wyprodukowania muzyki na całe demo Gala i zaproponował DNA zrobienie kilku bitów. WDK z Galem nagrał jeszcze dwa kawałki tj. "Do świata barier'' i "Atrapa'', po czym WDK zrezygnował z tworzenia muzyki.

W międzyczasie znajomość DNA i Gala pogłębiała się, nagrali wspólnie kilka kawałków, które nigdzie się nie ukazały. Po pewnym czasie stwierdzili, że dobrze się rozumieją, ich gusta i inspiracje muzyczne są podobne i podjęli decyzje, że to DNA będzie głównym producentem płyty. Ostatecznie znalazły się na niej dwa kawałki na bitach WDK, wspomniane "Do świata barier" i "Atrapa".

Początkowo kawałki nagrywali w studiu WDK, z czasem jednak DNA odłożył pieniądze na sprzęt. Kupił mikrofon lampowy, pół profesjonalną kartę dźwiękowa, klawiaturę sterującą midi, mixer, gramofon i studyjne słuchawki. W ten sposób cały materiał mogli zarejestrować u niego w domu. Prace nad płytą trwały około roku. Podczas tego okresu nagrali kilkanaście kawałków, z których ostatecznie na płytę wybrali szesnaście utworów. Płytę zatytułowali "Prolog''. Krążek został dobrze przyjęty, co dało im motywacje do dalszej pracy. Ten tytuł jest jednoznaczny z zapowiedzią następnego materiału. W chwili obecnej "Atak'' jest już ukończony, która światło dzienne ujrzała w 2004 roku.

Zajął także I miejsce w konkursie organizowanym przez White House na remix Eldoki do kawałka "Kolejny raz".

Po premierze "Ataku" duet został zaproszony na poznański festiwal Hip Hop New Yorker 3. Występ w Poznaniu zaowocował nowymi kontaktami jak również propozycją wydania nowego albumu legalnym sumptem pod szyldem My Music. Jeszcze przed premiera płyty "Niewidzialni" DNA & Gal zostali zaproszeni do wystąpienia na festiwalu TOPtrendy, na którym zajęli trzecie miejsce. Tuż po premierze albumu DNA postanowił zakończyć współprace z Galem swoją decyzję motywując odmiennymi poglądami na pewne kwestie związane z muzyką.

W chwili obecnej DNA jest w trakcie realizacji swojego albumu producenckiego, na którym będzie można usłyszeć czołówkę polskiego rapu.

DNA współpracował z: Gal, Tołdi/Format, Dps, Szeroko Otwarte Oczy/s2o, Stahu Stah, Owal/Emcedwa, Familia HP, MPS, Endefis, DKA, Kabu/Majk, Kasia Wilk.

Obecnie współpracuje z: Pih, Borixon, Nowator, 1z2, Kama, Kaczy, Proceente, Peja, Żurom, Kaczor, TZWM, Pato Pooh, Stor, Rudy MRW, WhiteHouse, Cira/Nikon, Fabuła, Pils, Cyklon, Massey, Shellerini, Kobra, Trzeci Wymiar, Oldas, Nikone, Kajman, CeHa, Aro, Emo, Junior Stress, Gabryśka Rudawska, Tygrys - X-Group, Bonus RPK, Rademenes.

Owoce tej współpracy będziecie mogli usłyszeć na nowych produkcjach ww artystów.

Płyty, albumy

Albumy / płyty artysty DNA (Daniel Trusz). Sprawdzisz tutaj dyskografię wykonawcy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Niewidzialni
Premiera: 2006-08-07
Ocena:
Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!