Artyści, piosenkarze

Życiorys Dna (Daniel Trusz "DNA") biografia

  • Data urodzenia: 1983-02-18
  • Miejsce urodzenia: -
  • Kraj: -
  • Gatunek: Hip-Hop
  • Rola: Wokalista
Ocena:

Jego pierwsze bity powstawały na bardzo prostym programie, jaki oferowała konsola do gier Sony Playstation. Nie miał on m.in. opcji zewnętrznego importowania sampli, dlatego z czasem przestał być wystarczający. Po kilku latach kupił komputer, aby tworzyć muzykę, ponieważ nie chciał być tylko słuchaczem.

Początki były ciężkie. Jedyną osobą, którą mógł poprosić o radę, był WDK, producent znanego w Przemyślu składu 016 Fundament. Początkowo DNA robił bity tylko dla siebie. Pewnego dnia dostał od kolegi demo Gala poparte opinią, że koleś jest dobry i warto je przesłuchać. Po przesłuchaniu dema stwierdził, że trzyma poziom. Następnie WDK podjął się wyprodukowania muzyki na całe demo Gala i zaproponował DNA zrobienie kilku bitów. WDK z Galem nagrał jeszcze dwa kawałki tj. "Do świata barier'' i "Atrapa'', po czym WDK zrezygnował z tworzenia muzyki.

W międzyczasie znajomość DNA i Gala pogłębiała się, nagrali wspólnie kilka kawałków, które nigdzie się nie ukazały. Po pewnym czasie stwierdzili, że dobrze się rozumieją, ich gusta i inspiracje muzyczne są podobne i podjęli decyzje, że to DNA będzie głównym producentem płyty. Ostatecznie znalazły się na niej dwa kawałki na bitach WDK, wspomniane "Do świata barier" i "Atrapa".

Początkowo kawałki nagrywali w studiu WDK, z czasem jednak DNA odłożył pieniądze na sprzęt. Kupił mikrofon lampowy, pół profesjonalną kartę dźwiękowa, klawiaturę sterującą midi, mixer, gramofon i studyjne słuchawki. W ten sposób cały materiał mogli zarejestrować u niego w domu. Prace nad płytą trwały około roku. Podczas tego okresu nagrali kilkanaście kawałków, z których ostatecznie na płytę wybrali szesnaście utworów. Płytę zatytułowali "Prolog''. Krążek został dobrze przyjęty, co dało im motywacje do dalszej pracy. Ten tytuł jest jednoznaczny z zapowiedzią następnego materiału. W chwili obecnej "Atak'' jest już ukończony, która światło dzienne ujrzała w 2004 roku.

Zajął także I miejsce w konkursie organizowanym przez White House na remix Eldoki do kawałka "Kolejny raz".

Po premierze "Ataku" duet został zaproszony na poznański festiwal Hip Hop New Yorker 3. Występ w Poznaniu zaowocował nowymi kontaktami jak również propozycją wydania nowego albumu legalnym sumptem pod szyldem My Music. Jeszcze przed premiera płyty "Niewidzialni" DNA & Gal zostali zaproszeni do wystąpienia na festiwalu TOPtrendy, na którym zajęli trzecie miejsce. Tuż po premierze albumu DNA postanowił zakończyć współprace z Galem swoją decyzję motywując odmiennymi poglądami na pewne kwestie związane z muzyką.

W chwili obecnej DNA jest w trakcie realizacji swojego albumu producenckiego, na którym będzie można usłyszeć czołówkę polskiego rapu.

DNA współpracował z: Gal, Tołdi/Format, Dps, Szeroko Otwarte Oczy/s2o, Stahu Stah, Owal/Emcedwa, Familia HP, MPS, Endefis, DKA, Kabu/Majk, Kasia Wilk.

Obecnie współpracuje z: Pih, Borixon, Nowator, 1z2, Kama, Kaczy, Proceente, Peja, Żurom, Kaczor, TZWM, Pato Pooh, Stor, Rudy MRW, WhiteHouse, Cira/Nikon, Fabuła, Pils, Cyklon, Massey, Shellerini, Kobra, Trzeci Wymiar, Oldas, Nikone, Kajman, CeHa, Aro, Emo, Junior Stress, Gabryśka Rudawska, Tygrys - X-Group, Bonus RPK, Rademenes.

Owoce tej współpracy będziecie mogli usłyszeć na nowych produkcjach ww artystów.

Płyty, albumy

Albumy / płyty artysty DNA (Daniel Trusz). Sprawdzisz tutaj dyskografię wykonawcy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Niewidzialni
Premiera: 2006-08-07
Ocena:
Zobacz również