Artyści, piosenkarze

Życiorys Fokus (Wojciech Alszer) biografia

  • Data urodzenia: 1980-03-13
  • Miejsce urodzenia: Katowice
  • Kraj: Polska
  • Miasto: Katowice
  • Gatunek: Hip-Hop
  • Rola: Raper
Ocena:
W 1996 roku napisał utwór "Powierzchnie Tnące" i to właśnie po jego wykonaniu w 1998 roku na koncercie w Mikołowie powstała idea Paktofoniki. Spotkali się tam Magik, który z powodu różnicy zdań opuścił Kaliber 44, a także Rahim, który rozstał się ze swoją mikołowską grupą 3 X Klan. Obaj zaakceptowali inicjatywę Fokusa stworzenia trzyosobowego składu - Paktofoniki. W 1998 roku nagrali trzy pierwsze kawałki: Priorytety, Gdyby, Ja to ja, a w 2000 r. Fokus przy współpracy z producentem IGS-em wydał swoją producencką płytę Usta miasta kast. Można na niej usłyszeć raperów ze Śląska. 18 grudnia 2000 r. do sklepów trafiła debiutancka płyta Paktofoniki: Kinematografia. Osiem dni po wydaniu płyty samobójstwo popełnił Magik. W czerwcu wydali z Rahimem singel "Jestem bogiem". W 2002 r. wydali ostatnią płytę Paktofoniki: Archiwum Kinematografii, na której można usłyszeć utwory, które nie weszły na Kinematografię. Także w 2002 r. zawiązał skład ze Śliwką z Ego wydając album Zawieszeni w czasie i przestrzeni jako Pijani Powietrzem. 21.03.2003 r. odbył się ostatni koncert PFK w Katowickim Spodku, na którym ogłoszono zakończenie działalności zespołu Paktofonika. Następnie wraz z Rahimem i DJ-em Bambusem (nieoficjalnym członkiem Paktofoniki) stworzyli nowy skład o nazwie Pokahontaz, który nagrał dwie płyty: Receptura i R+ (Zremixowana przez DJ-a 5ceta i innych) Receptura która była rozdawana na koncertach. W chwili obecnej Fokus pracuje nad swoją solową płytą (premiera prawdopodobnie w sierpniu 2008 roku) i wraz z DJ-em 5cet nad 2stepowo-drum'n'bassową produkcją brak2sensu (b2s). Aktualnie pracę nad nową płytą Pokahontaz są zawieszone. Po zakończeniu swoich solowych projektów Rahim i Fokus planują drugą płytę zespołu Pokahontaz.

Płyty, albumy

Albumy / płyty artysty Fokus (Wojciech Alszer). Sprawdzisz tutaj dyskografię wykonawcy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Prewersje
Prewersje Fokus
Premiera: 2011-02-05
Ocena:
Alfa i Omega
Alfa i Omega Fokus
Premiera: 2008
Ocena:
Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!