Artyści, piosenkarze

Życiorys Alicja Bachleda-Curuś biografia

  • Data urodzenia: 1983-05-12
  • Miejsce urodzenia: -
  • Kraj: Polska
  • Miasto: Kraków
  • Gatunek: Pop
  • Rola: Wokalista
Ocena:

Jedna z niewielu polskich aktorek, które z powodzeniem grają za granica. Urodziła się w Meksyku, ale jej rodzina to góralskich ród w bogatymi tradycjami.

Swoja karierę zaczynała od sceny muzycznej. Po raz pierwszy wystąpiła jako zaledwie sześciolatka. Swoje pierwsze korki stawiała w Studiu Teatru Muzyki i Tańca Elżbiety Armatys. Była wielokrotnie nagradzana na ogólnopolskich konkurach piosenki jak i również zagranicznych. Na swoim koncie ma również solową płytę nagraną dzięki kontraktowani z wytwórnia "Uniwersal". Krążek "Klimat" światło dzienne ujrzał w 2001 roku.

Co zaś tyczy się szklanego ekranu popularność zawdzięcza przede wszystkie dzięki roli Zosi w ekranizacji "Pana Tadeusza", w którym wystąpiła u boku Michała Żebrowskiego. Swój kunszt aktorski szkoliła w Lee Strasberg Theatre and Film Institute w Nowym Jorku. Z powodzeniem grała w Niemczech, przede wszystkim w filmach młodzieżowych np. Z miłością nie wygrasz, Krew Templariuszy oraz Letnia burza. Aktorkę mogliśmy również zobaczyć w produkcjach szwajcarskich (Na Wschód), innych niemieckich (Sterling und der Fall Wachutka), a także amerykańskich (Trade). W filmie "Trade' zagrała u boku Kevina Kline'a Polke porwaną przez grupę gangsterów. Role tę początkowo miała otrzymać Mila Jovovich, ale dzięki naciskom reżysera przypadła ona jednak Alicji. Gra Bachledy została doceniona. Artykuły o niej ukazały się na łamach  New York Times oraz O!. Aktorka jest również członkiem Europejskiej Akademii Filmowej oraz Stowarzyszenia Aktorów Amerykańskich. W tym roku mogliśmy ją zobaczyć w filmie Neila JAktorka planuje także pojawić się w innej amerykanko - niemieckiej produkcji zatytułowanej "Friendship" w reżyserii Markusa Gollera.

Prywatnie aktorka jest obecnie związana z Colinem Farrellem, z którym uchodzą za jedną z najgorętszych par Hollywood.


FILMOGRAFIA (wybrane):

1999:   Wrota Europy
1999:   Pan Tadeusz
2001:   Z miłością nie wygrasz
2003:   Zmruż oczy
2006:   Na wschód
2007:   Kogut bez głowy 
2007:   Trade
2009:   Ondine

Płyty, albumy

Albumy / płyty artysty Alicja Bachleda-Curuś. Sprawdzisz tutaj dyskografię wykonawcy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!