Recenzje - Muzyka

Post Malone "AUSTIN" - recenzja płyty

2023-07-31 10:48:32

Post Malone, jeden z najbardziej wszechstronnych artystów współczesnej muzyki, powraca z piątym studyjnym albumem "AUSTIN". Album ten, nazwany prawdziwym imieniem artysty, był bardzo wyczekiwany przez fanów. Warto zauważyć, że produkcji płyty towarzyszyli długoletni współpracownicy Post Malone'a, Louis Bell i Andrew Watt. Czy "AUSTIN" spełnia oczekiwania fanów i przynosi nowe brzmienia, na które czekaliśmy?

Zobacz też: James Blake w kolejnym singlu z nachodzącej płyty [AUDIO].

Post Malone Post Malone "AUSTIN" - recenzja płyty

Album "AUSTIN" promują single "Mourning", "Chemical" oraz "Overdrive", które zdążyły już podbić serca słuchaczy. Trasa koncertowa "If Y’all Weren’t Here, I’d Be Crying" po Ameryce Północnej dała fanom możliwość usłyszenia trzech utworów z albumu przed premierą.

Płyta otwiera się utworem "Don't Understand", który zapowiada świeży i obiecujący początek. Balladowe brzmienie i charakterystyczny wokal Malone'a nadają utworowi specyficzny urok. Niestety, po tym obiecującym starcie następuje spadek formy, a niektóre utwory brzmią bardzo przewidywalnie. Brak dominującego gitarowego brzmienia, które artysta obiecywał, pozostawia nieco niedosyt.

W piosence "Enough is Enough", Post Malone prezentuje swoje wyjątkowe umiejętności wokalne i właśnie to wyróżnia utwór spośród innych kawałków, jednak ten, kto jest dłużej z Posty'im wie, że stać go na wiele więcej. Zabrakło charakterystycznej charyzmy, która wyróżniała wcześniejsze wydawnictwa artysty. Niemniej jednak, utwory takie jak "Texas Tea", "Green Thumb" czy "Laugh It Off", który uznać można za najlepszą piosenkę na "AUSTIN", dodają albumowi trochę świeżości i wprowadzają w melancholijny klimat. Inne kawałki, m.in.: "Speedometer" są dość szablonowe, co sprawi, że słuchacz szybko o nich zapomni.

Nie ulega wątpliwości, że Post Malone jest fenomenem muzycznym. Jego dyskografia wypełniona jest singlami, które zdobywają szczyty list przebojów. W 2019 roku ukazał się trzeci album artysty, "Hollywood’s Bleeding", który zyskał ogromną popularność, a utwór "Circles" osiągnął rekordowy wynik w zestawieniu Hot 100. W "AUSTIN" Post Malone poszukuje nowych brzmień i eksperymentuje z różnymi stylami, jednak nie wszystkie utwory w pełni oddają jego potencjał. Mimo to, album zawiera kilka udanych kompozycji, które na pewno przypadną do gustu słuchaczom.

Podsumowując, "AUSTIN" to album, który nie pozostawia odbiorców obojętnymi. Chociaż nie osiąga tego samego poziomu co wcześniejsze sukcesy Post Malone'a, zawiera kilka piosenek warte zapamiętania. Długoletni fani artysty z pewnością znajdą na tej płycie coś dla siebie. Ostatecznie, "AUSTIN" to kolejny dowód na to, że Post Malone wciąż eksploruje i poszukuje swojego muzycznego kierunku.

Katarzyna Derezińska

Post Malone - Laugh It Off (Official Lyric Video)

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: post malone, austin, recenzja płyty, premiera
Artyści
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Debiutancki album nity pt. "Nitki" juÅź w przedsprzedaÅźy! [WIDEO]
nita "Nitki" - recenzja płyty

Jak prezentuje się debiutancki album artystki?

Post Malone "AUSTIN" - recenzja płyty
Post Malone "AUSTIN" - recenzja płyty

Czy album dosięgnął poprzeczki, którą ustalił sobie sam Posty?

Katarzyna Nosowska "Degrengolada" - recenzja płyty

O czym jest nowa płyta Nosowskiej?

Polecamy
Ralph Kaminski "Bal u Rafała" - recenzja płyty
Ralph Kaminski "Bal u Rafała" - recenzja płyty

Czy warto wziąć udział w "Balu u Rafała"?

thekayetan podał datę premiery nowego albumu "psychodynamiczne"!
thekayetan "psychodynamiczne" - recenzja płyty

Jak zaprezentował się artysta na swoim drugim albumie studyjnym?

Polecamy
Zobacz również
Ostatnio dodane
Debiutancki album nity pt. "Nitki" juÅź w przedsprzedaÅźy! [WIDEO]
nita "Nitki" - recenzja płyty

Jak prezentuje się debiutancki album artystki?

Post Malone "AUSTIN" - recenzja płyty
Post Malone "AUSTIN" - recenzja płyty

Czy album dosięgnął poprzeczki, którą ustalił sobie sam Posty?

Popularne
Buka prezentuje album "Po drugiej stronie lustra 2023" [WIDEO]

Album ten to muzyczno-liryczna reprodukcja.

Martin Garrix łączy siły z Lloyiso [WIDEO]
Martin Garrix łączy siły z Lloyiso [WIDEO]

Niesamowity duet i ich najnowsze dzieło.