Wywiady - Muzyka

Na naszych koncertach widzę piątą zmianę pokoleniową - wywiad z Titusem z Acid Drinkers [WYWIAD]

2017-10-31 12:47:44

Od 25 lat ich fani tłumnie przybywają na wszystkie koncerty. Zarówno młodzi koneserzy mocnego brzmienia, jak i starsza gwardia nie bez powodu od lat słucha muzyki, którą gra zespół Acid Drinkers. Charyzmatyczny lider zespołu, Titus odpowiedział nam na pytania na temat swojego motoru napędowego, nieprzerwanych sukcesów i muzyki.

Na naszych koncertach widzę piątą zmianę pokoleniową - wywiad z Titusem z Acid Drinkers [WYWIAD]

Jesteście w trakcje trasy "In thrash we trust", jak do tej pory oceniacie odbiór publiczności, czy są jakieś zmiany w stosunku do poprzednich?

Jesteśmy dopiero na początku nowej trasy koncertowej. Nic się nie zmienia w odbiorze, wydaje mi się, że cały czas jest tak samo wspaniale. Nasi fani dopisują od 25 lat.

Powiedz, czy często zdarza się, że słuchanie Acid Drinkers przekazywane jest z ojca na syna i dalej, czy widzicie to na koncertach?

Na naszych koncertach widzę piątą zmianę pokoleniową. Przychodzą dzieci, które mają po 3-4 lata ze słuchawkami na uszach. Na koncertach widzę również dzieciaki, które mają po 10-15 lat, nastolatków, młodzież. Oczywiście jest stara gwardia, którzy są z nami od kilkudziesięciu lat, nadal przychodzą nas posłuchać i są wiernymi fanami.

Skończyłeś 50 lat, większość życia w trasie i studio, co jest Twoim motorem napędowym?

Nie wiem, bo nigdy nie analizowałem tego, co mnie napędza. Coś w środku mnie jest, jakiś ukryty silnik, który powoduje, że jestem cały czas w ruchu. Od dwóch lat jeszcze więcej czasu poświęcam graniu i próbom. To niesamowite, ale jest jakiś silnik wewnątrz mnie, który nakręca do działania.

Czy macie już plany jaki prezent zgotujecie sobie i fanom na swoje 30 urodziny, które już za dwa lata?

Na poprzednie rocznice zapraszaliśmy gitarzystów, którzy z nami grali, a było ich rzeczywiście sporo. Nie wiem co teraz wykombinujemy. Nad rocznicami się nie rozczulam, ale kto wie, może wymyślimy coś naprawdę specjalnego. Grało z nami do tej pory wielu doskonałych gitarzystów, więc może akurat zebranie ich na jednej scenie to dobry pomysł na naszą okrągłą rocznicę. Będziemy kombinować.

Niektóre zespoły mają swoje zabawy w busie koncertowym, niektórzy grają w skojarzenia, a czy Wy macie coś takiego?

Kiedyś wszyscy jeździliśmy jednym busem i mieliśmy wtedy jedną rozrywkę - dojechać do miejsca koncertowego. U nas każdy aktualnie jeździ osobno, ja jeżdżę swoim samochodem, akustyk swoim, reszta ekipy swoim. Czasami jeździ spora karawana. Nie wiem co koledzy robią w busie głównym. Dawniej jak jeździliśmy... no właśnie, ja nie za bardzo pamiętam lata 90' (śmiech)

Czego aktualnie słuchasz, jakiej płyty?

Nie mam radia i go nie słucham. W domu odpoczywam od dźwięków, ale aktualnie słucham utworów Jamesa Browna i Arethy Franklin. Ona ma wydarcie i głos, który rozwala. Takiego głosu nie było i nie ma.

Gdybyś miał dać komuś radę, jak przetrwać na scenie prawie 30 lat, to jak by brzmiała?

W rock'n'rollowym zespole? (śmiech) Po młodym ludziach rady spływają jak po gęsi... Jak się zabierasz za rocka to nieszczęście jest nieuniknione. Ja nie miałem recepty. To wszystko po prostu od lat działa.

Stodoła jest miejscem z tradycją, gdzie wielu muzyków po prostu uwielbia grać. Jak jest z Wami?

Stodoła jest doskonałym miejscem, ma swój klimat. Czuję się tam rewelacyjnie i dobrze na mnie działa. Ma świetną scenę, świetne zaplecze i światła. Jestem ubawiony od razu kiedy dowiaduję się, że mam tam grać. Stodoła jest szczególnym miejscem, do którego po prostu człowiek chce wracać.

Rozmawiała: Małgorzata Leśniarek

fot. Kobaru

Słowa kluczowe: rock, zespół, Stodoła, Warszawa, koncert
Artyści
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Krzysztof Skiba
Krzysztof Skiba - Czas robali [WYWIAD]

O najnowszej książce, 30-leciu działalności zespołu Big Cyc i kilku innych kwestiach rozmawiamy z Krzysztofem Skibą.

fot. Sławek Przerwa
Radek "Bond" Bednarz - Warto podkreślić czynnik ludzki [WYWIAD]

Rozmawiamy z dyrektorem artystycznym festiwalu Eklektik Session.

fot. materiały prasowe
Kasia Stankiewicz i Robert Janson - Nasz styl muzyczny nadal jest rozpoznawalny [WYWIAD]

Rozmawiamy z okazji zbliżającej się trasy koncertowej promującej album "Ent".

Polecamy
Rock&roll’owe Wściekłe Psy
Rock&roll’owe Wściekłe Psy

Powrót do lat 40-tych XX wieku, do ery dynamicznego i wesołego rock&roll’a. Przy takiej muzyce nogi nie mogły ustać w miejscu a wszystko to za sprawą czterech chłopaków – Wściekłych Psów. Przeprowadziłam wywiad z tym nietuzinkowym zespołem.

Ariel Ramirez: Polska to piękny kraj
Ariel Ramirez: Polska to piękny kraj

Mimo iż pochodzi z Ameryki Południowej zakochany jest w Polsce. Właśnie tutaj, w kraju nad Wisłą odnajduje inspirację, nie tylko do tworzenia, ale również do życia.

Zobacz również
Ostatnio dodane
Krzysztof Skiba
Krzysztof Skiba - Czas robali [WYWIAD]

O najnowszej książce, 30-leciu działalności zespołu Big Cyc i kilku innych kwestiach rozmawiamy z Krzysztofem Skibą.

fot. Sławek Przerwa
Radek "Bond" Bednarz - Warto podkreślić czynnik ludzki [WYWIAD]

Rozmawiamy z dyrektorem artystycznym festiwalu Eklektik Session.

Konkurs Ziaja