Wybierz miasto
Muzyka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

GrubSon wymiata

2009-11-09

 Kiedy na wiosnę ukazywała się najnowsza produkcja Trzeciego Wymiaru, trudno było się spodziewać, że jeszcze w tym roku pojawi się coś lepszego od „Złodziei Czasu” w rodzimym hip hopie. Choć trzeba przyznać, że wałbrzyski skład nie stworzył niczego nadzwyczajnego, ale dwupłytowe wydawnictwo miało silne, solidne podstawy. Tymczasem we wrześniu swoim debiutanckim albumem "O.R.S." wszystkich w powietrze wysadził GrubSon.

Facet rodem z Górnego Śląska funduje nam sporą dawkę muzyki, bo aż 18 tracków. Ponadto mnóstwo gości m.in. Emilia, donGuraLesko, Metrowy, Skorup, Grizzlee czy Junior Stress. Warto dodać, że w wielu kompozycjach debiutantowi skreczowali Dj Feel-X i Dj Twister czyli klasa sama w sobie. To wspaniałe kiedy można słuchać w pełni autorskiego materiału. Szczerość i wiarygodność tego krążka jest stuprocentowa.

Na płycie GrubSon przemycił nie tylko surowe, hip hopowe bity z kąsającym tekstem, ale przede wszystkim melodyjne, łatwo wpadające w ucho kawałki, w których jest chwila czasu na zadumę, refleksję. „Wymowne „Śpiesz się powoli” czy „Na szczycie” to dobitne tego przykłady. Absolutne faworyty i lokomotywy tej płyty. Dla wszystkich, którzy GrubSona spotykają po raz pierwszy warto podkreślić, że to artysta już dobrze znany w polskiej muzyce hip hopowej od dobrych kilku lat. Fani słowa i dźwięku podziwiać mogli jego wcześniejsze nielegalne jak m.in. „N.O.C.” Dużą popularność przyniósł mu wygrany konkurs na –kawałek, który zagościł na III części producenckiej płyty Magiery i L.A – Kodex. Utwór „Siła z pokoju”, który nagarał z Junior Stress’em stał się singlem promującym te wydawnictwo.

Niska, charakterystyczna barwa głosu wyróżnia go spośród wielu innych artystów. O.R.S to płyta nagrana z pomysłem. Czuć na niej zaangażowanie, poświecenie GrubSona. On ma serce do muzyki i jestem przekonany, że jeszcze nie raz zadziwi hip hopowe podwórko, swoją nieprzeciętnością. Warto polecić ten krążek. Dobra produkcja, świetni goście, różnorodność gatunkowa, bo oprócz surowego hip hopu i mocnego słowa GrubSon funduje nam m.in. dancehallowe brzmienie. Jedyną wadą jest tego albumu jest zbyt długa lista utworów. Z powodzeniem starczyłoby o kilka mniej. Mimo tego to jedna z bardziej interesujących produkcji w polskim, szeroko rozumianym hip hopie.

Polecam!

Radosław Ząb

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Więcej o artyście

GrubSon
GrubSon Data urodzenia: 1986-01-28
Kraj: Polska
Gatunek: Hip-Hop
FB dlaMaturzysty.pl reklama