Albumy muzyczne
nowość Texture of Memories

Katie Melua Texture of Memories Album muzyczny - utwory, teksty piosenek, teledyski

Ocena:

Album "Texture of Memories" (Katie Melua). Zobacz utwory muzyczne oraz teledyski. Sprawdź jakie były wydania albumu. Oceń album muzyczny. Wykonawcy: Katie Melua.

  • Gatunek: Pop
  • Wytwórnia: -
  • Nośnik: CD
  • Liczba płyt: 1
  • Rodzaj: Singiel
  • Data premiery: 2022-06-24

Utwory, piosenki

Sprawdź listę utworów na albumie "Texture of Memories".

O albumie

Skrzypek, kompozytor i inżynier dźwięku, zdobywca nagrody Grammy, Simon Goff i wielokrotnie nagradzana  wokalistka i  autorka piosenek -  Katie Melua, prezentują dzisiaj utwór ‘”Texture of Memories”, drugi singiel z nadchodzącego albumu „Aerial Objects”. Płyta ukaże się w wersji cyfrowej i fizycznej (CD) 15 lipca nakładem BMG, a na winylu - 2 września.

Jeszcze rok wcześniej Goff i Melua obracali się w bardzo różnych kręgach muzycznych. Goff mieszka i tworzy w Berlinie, ma tam własne studio. Jest bardziej związany z nurtem reprezentowanym przez takich artystów jak Brian Eno, Jon Hopkins, Fuck Buttons i, oczywiście, Hildur Guðnadóttir, z którą pracował nad uhonorowanymi nagrodą Grammy ścieżkami dźwiękowymi do serialu „Czarnobyl” i filmu „Joker”.  Poruszają się oni na pograniczu elektroniki, klasyki i post-rocka. Tworzą muzykę, która bywa głęboko emocjonalna, a jednak nie musi odwoływać się do istniejących konwencji klasyki i popu.

Katie Melua, która do ósmego roku życia mieszkała w Tbilisi w Gruzji, odbyła od tego czasu daleką podróż, w każdym sensie tego słowa, również jeśli chodzi o jej karierę. Po niezwykłym sukcesie płyty ze wsółczesnymi standardami pt. „The Closest Thing To Crazy”, Melua wydała osiem kolejnych albumów, które trafiły na brytyjską listę Top 10, a jej najnowsza płyta, pt. „Album No.8”, wydana w 2020 roku, również zyskała ogromne uznanie. To portret artystki przeżywającej twórcze odrodzenie, pełen nowych dla Katie inspiracji: są tam echa aranżacji Charlesa Stepneya, albumów amerykańskiego pianisty jazzowego Brada Mehldaua, a nawet pieśni Boba Dylana.

Na szczęście przy okazji wspólnego grania z Goffem, Katie poczuła, że jej więź z jego  muzyką jeszcze się pogłębia. Wkład Goffa powstały przy okazji współpracy nad dwoma utworami na akustyczną wersję płyty „Album no. 8”, okazał się kameralnym objawieniem. Oboje muzycy, niezależnie od siebie, przyznali się do myśli, że to co zaszło wtedy w studiu nagraniowym wydało im się początkiem czegoś nowego, ale czego dokładnie – tego jeszcze nie wiedzieli. Naświetlił im to dopiero szczęśliwy zbieg okoliczności: po występie w niemieckiej telewizji (gdzie wykonali piosenkę Remind Me To Forget) wybrali się razem na wystawę w kultowym brutalistycznym gmachu berlińskiej König Galerie. „Oboje nas zachwyciła przestrzeń zamknięta w tamtym budynku”, wspomina Goff. „To tam zaczęliśmy się wspólnie zastanawiać, jak przestrzenie i architektura wpływają na emocje”.

„Oboje zapragnęliśmy natychmiast zacząć pracę nad nowym projektem – mówi Melua, zerkając na Goffa, jakby szukając potwierdzenia, że on też to pamięta. – Zaproponowałeś kilkudniową sesję pisania i improwizacji, prawda? To był niesamowity sierpień! Nigdy wcześniej nie widziałam, żeby ktoś pracował w studiu tak jak Simon. A on komponował, improwizując na skrzypcach, potem zapętlał wymyślone frazy i dodawał klawisze. W mojej obecności stopniowo powstawał muzyczny obraz, jak utkany z dźwięków gobelin.

 ip

Inne wydania tego albumu

Album "Texture of Memories" miał jedno wydanie.

Teledyski

Obejrzyj teledyski do piosenek z albumu/płyty "Texture of Memories".
Polecamy
Katie Melua
Katie Melua - Wybrane albumy
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!