Albumy muzyczne
Leaving the Mountain

Katie Melua Leaving the Mountain Album muzyczny - utwory, teksty piosenek, teledyski

Ocena:

Album "Leaving the Mountain" (Katie Melua). Zobacz utwory muzyczne oraz teledyski. Sprawdź jakie były wydania albumu. Oceń album muzyczny. Wykonawcy: Katie Melua.

  • Gatunek: Pop
  • Wytwórnia: -
  • Nośnik: CD
  • Liczba płyt: 1
  • Rodzaj: Singiel
  • Data premiery: 2020-08-21

Utwory, piosenki

Sprawdź listę utworów na albumie "Leaving the Mountain".

O albumie

„Leaving the Mountain” to utwór pochodzący z  krążka Album No. 8. Połączenie nostalgii oraz złożonejlinii melodycznej powoduje, że singel jest niezwykle urokliwy. Nowy kawałek powstał we współpracy z Leo Abrahamsem - uznanym producentem, ktory pracuje m.in. z Brianem Eno czy Jonem Hopkinsem. Dla Katie inspiracją do skomponowania nowego singla okazała się wyprawa w góry Kaukazu, którą odbyła ze swoim ojcem! 

„To było naprawdę niezwykłe doświadczenie. Piękne, choć zdawałam sobie sprawę, że być może niepowtarzalne...” – komentuje artystka.

Katie Melua jest uznawana za jedną z najznakomitszych brytyjskich artystek. 35-letnia kompozytorka i autorka tekstów zdobyła aż 56 platynowych nagród, wydała 7 znakomitych, docenionych albumów i była dwukrotnie nominowana do nagrody Grammy. Od początku kariery muzycznej słynie z niezwykle pięknej, jasnej barwy głosu, który stał się jej znakiem rozpoznawczym. Znana jest także z komponowania doskonałych linii melodycznych. Światową popularność zdobyła za sprawą hitów takich jak: „Nine Million Bicycles” czy „Perfect World”. Swoim niezwykłym głosem i urzekającą osobowością zachwyca publiczność na całym świecie! 

ip 

Inne wydania tego albumu

Album "Leaving the Mountain" miał jedno wydanie.

Teledyski

Obejrzyj teledyski do piosenek z albumu/płyty "Leaving the Mountain".
Polecamy
Katie Melua
Katie Melua - Wybrane albumy
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!