Albumy muzyczne
SPACE

Plastic SPACE Album muzyczny - utwory, teksty piosenek, teledyski

Ocena:

Album "SPACE" (Plastic). Zobacz utwory muzyczne oraz teledyski. Sprawdź jakie były wydania albumu. Oceń album muzyczny. Wykonawcy: Plastic.

  • Gatunek: Pop
  • Wytwórnia: -
  • Nośnik: CD
  • Liczba płyt: 1
  • Rodzaj: Album studyjny
  • Data premiery: 2021-04-23

O albumie

„SPACE” to album zainspirowany podróżami, w które zespół wyruszył, by być może po raz ostatni zobaczyć koncerty wielkich gwiazd muzyki i podziwiać ich gasnący blask. Album wypełniły ślady tych podróży. Słychać na nim dźwiękowe pocztówki: cykady z Minneapolis, gdzie zespół zwiedził dom Prince'a, odgłosy wielkich lotnisk, ulicy w Santa Monica i metra w Londynie. Temat podróży obecny jest też w klipach, które dla Plastic stworzył Dawid Krępski – oglądamy w nich świat z lotu ptaka, spacerujemy po błyszczącym od neonów Nowym Jorku oraz wyludnionym w czasie pandemii Downtown w Los Angeles.

Pandemia i to, w jaki sposób zmieniła naszą codzienność, także wpłynęła na nowy album Plastic. Artyści komentują: 

Na „SPACE” znaleźliśmy przestrzeń do poruszenia różnych tematów. To album pozytywny, z charakterystycznym dla nas dystansem do rzeczywistości. Jednak podczas pandemii zaczęliśmy nieco inaczej postrzegać nasze utwory. „Waiting For A Plane” o miłości do latania to dziś wyraz tęsknoty za tym, co kiedyś było na wyciągnięcie ręki, a co teraz stało się symbolem naszej utraconej wolności i normalności. 

Także „Out Of Control” nabiera innego, głębszego znaczenia - dziś opisuje gniew i chęć wydostania się z izolacji. W czasie pandemii nasza ekspresja została stłumiona w czterech ścianach. Teraz jeszcze bardziej czujemy potrzebę wyrażania emocji - choćby przez tak swobodną i spontaniczną formę ruchu, jaką jest taniec. „Dream Dancing” jest mostem do naszej przeszłości. Mógłby się znaleźć na poprzednich naszych płytach, na przykład tuż obok „I Want U”. To nawiązanie do muzyki tanecznej, która zainspirowała nas do założenia Plastic. Obecnie przeżywa ona prawdziwy renesans.

Nasza muzyka jest eklektyczna. Stąd być może trudność w jednoznacznym jej określeniu. Mieszamy gatunki i style. Łączymy elementy współczesne i retro, elektronikę z żywym, organicznym brzmieniem instrumentów. Na „SPACE” słychać kwintet smyczkowy, instrumenty dęte, gitarowe riffy i analogowe instrumenty klawiszowe, które kolekcjonujemy od lat. Dużą wagę przywiązujemy do oryginalnych, historycznych brzmień.  Tradycyjnie już, w opisie płyty będą wymienione instrumenty, na których zagraliśmy.


Intryguje również okładka „SPACE”, nawiązująca do oceanu i morskiej przyrody. Muzycy komentują:

Wizualnie „SPACE” nawiązuje do wolnej przestrzeni, nienaruszonej przez człowieka. Choć jest to oceaniczna głębia, przypomina tę kosmiczną, także pustą i nietkniętą. Pozostanie taka, jeśli gatunek ludzki potraktuje ją z należnym szacunkiem. To nasz dom, nasza planeta, lecz w niektórych miejscach ciągle jesteśmy obcym, niszczącym najeźdźcą. O tym chcemy przypomnieć na okładce naszego albumu. Jedyny dobry Plastic to my :)

 

ip

Inne wydania tego albumu

Album "SPACE" miał jedno wydanie.

Teledyski

Obejrzyj teledyski do piosenek z albumu/płyty "SPACE".
Plastic
Plastic - Wybrane albumy
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!