Albumy muzyczne
nowość Dropout Boogie

The Black Keys Dropout Boogie Album muzyczny - utwory, teksty piosenek, teledyski

Ocena:

Album "Dropout Boogie" (The Black Keys). Zobacz utwory muzyczne oraz teledyski. Sprawdź jakie były wydania albumu. Oceń album muzyczny. Wykonawcy: The Black Keys.

  • Gatunek: Rock
  • Wytwórnia: -
  • Nośnik: CD
  • Liczba płyt: 1
  • Rodzaj: Album studyjny
  • Data premiery: 2022-05-13

Utwory, piosenki

Sprawdź listę utworów na albumie "Dropout Boogie".

Płyta nr 1

O albumie

The Black Keys, mistrzowie gitarowej retro alternatywy, wracają z nową płytą "Dropout Boogie". Z pomocą zaprzyjaźnionych twórców oraz legendarnego Billy'ego F. Gibbonsa z ZZ Top duet przygotował nieco ponad pół godziny charakterystycznych dla siebie blues-rockowych brzmień. Najnowszym singlem z wydawnictwa jest pełen południowej energii "For The Love Of Money", który jest następcą "It Ain't Over" oraz "Wild Child".
 
"Dropout Boogie" ukazuje się dzień przed 20. rocznicą wydania pierwszego The Black Keys, "The Big Come Up". Podobnie jak przez całą karierę, Dan Auerbach i Patrick Carney napisali cały materiał w studiu, tym razem w należącym do Auerbacha Easy Eye Sound w Nashville. Wyjątkowo jednak duet zaprosił do prac nad materiałem osoby spoza zespołu. W nagraniach udział wzięli więc legendarny Billy F. Gibbons (ZZ Top), Greg Cartwright (Reigning Sound) i Angelo Petraglia (Kings of Leon).
 
Mieszkanie i pracowanie nad płytą w Nashville otworzyło nasze umysły na nowe doświadczenia. Wiedziałem, że Pat uwielbia pracować z tymi ludźmi, więc postanowiliśmy razem też dać im szansę. Pierwszy raz to zrobiliśmy i naprawdę świetnie się bawiliśmy. Siedzieliśmy przy stole z gitarami akustycznymi i sukcesywnie pracowaliśmy nad kolejnymi piosenkami - mówi Auerbach.
 
Nowy materiał nierzadko nawiązuje do swobodnego blues rocka z początków wspólnego muzykowania The Black Keys w piwnicach Akron w Ohio, gdzie Dan i Pat się poznali, dorastali i stawiali pierwsze kroki w swojej karierze.
 
- "Dropout Boogie" to trafny tytuł dla tej płyty i dobry wyznacznik tego, gdzie The Black Keys znajdują się w 2022 roku - napisał w swojej recenzji dziennikarz "NME". - Podczas gdy poprzednie albumy skrojone były pod wielkie hale i areny, nowa muzyka nadaje się raczej do rozhulania barów w Nashville. Królowie bluesa nie schodzą z utartej ścieżki, ale nadal potrafią wyczarować sporo magii podczas swojej podróży.

ip

Inne wydania tego albumu

Album "Dropout Boogie" miał jedno wydanie.

Teledyski

Obejrzyj teledyski do piosenek z albumu/płyty "Dropout Boogie".
The Black Keys
The Black Keys - Wybrane albumy
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!