Albumy muzyczne
Delta Kream

The Black Keys Delta Kream Album muzyczny - utwory, teksty piosenek, teledyski

Ocena:

Album "Delta Kream" (The Black Keys). Zobacz utwory muzyczne oraz teledyski. Sprawdź jakie były wydania albumu. Oceń album muzyczny. Wykonawcy: The Black Keys.

  • Gatunek: Rock
  • Wytwórnia: -
  • Nośnik: CD
  • Liczba płyt: 1
  • Rodzaj: Album studyjny
  • Data premiery: 2021-05-14

O albumie

14 maja duet The Black Keys wyda dziesiąty studyjny album. Płyta zatytułowana "Delta Kream" będzie powrotem zespołu do korzeni. Zestaw zawierać będzie 11 country-bluesowych standardów z północnego Missisipi, które muzycy pokochali za młodu. Na wydawnictwo trafią covery utworów takich wykonawców jak R. L. Burnside czy Junior KimbroughDan Auerbach Patrick Carney zarejestrowali materiał na "Delta Kream" w studiu Auerbacha, Easy Eye Sound w Nashville. Podczas sesji duetowi towarzyszyli Kenny Brown Eric Deaton, a także członkowie zespołów bluesowych legend, R. L. Burnside'a i Juniora  Kimbrougha. Tytuł zaczerpnięty został z kultowego zdjęcia Williama Egglestona, które zresztą trafiło na okładkę płyty "Delta Kream".

"Nagraliśmy ten album, by złożyć hołd muzyce z północnego Missisipi, tradycji, która nas ukształtowała. Te utwory wciąż są dla mnie tak samo ważne, jak w dniu, w którym poznałem Pata i zaczęliśmy razem muzykować. To była bardzo inspirująca sesja. Wszystko układało się bardzo naturalnie" - skomentował Dan Auerbach.

"Sesję zaplanowaliśmy zaledwie z kilkudniowym wyprzedzeniem i wcześniej nie robiliśmy żadnych prób. Całą płytę nagraliśmy w 10 godzin, przez dwa popołudnia, pod koniec trasy "Let’s Rock" - wtóruje mu Patrick Carney.

ip

Inne wydania tego albumu

Album "Delta Kream" miał jedno wydanie.

Teledyski

Obejrzyj teledyski do piosenek z albumu/płyty "Delta Kream".
The Black Keys
The Black Keys - Wybrane albumy
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!