Albumy muzyczne
nowość Czarny Roman

Chłopcy Kontra Basia Czarny Roman Album muzyczny - utwory, teksty piosenek, teledyski

Ocena:

Album "Czarny Roman" (Chłopcy Kontra Basia). Zobacz utwory muzyczne oraz teledyski. Sprawdź jakie były wydania albumu. Oceń album muzyczny. Wykonawcy: Chłopcy Kontra Basia.

  • Gatunek: Folk
  • Wytwórnia: -
  • Nośnik: CD
  • Liczba płyt: 1
  • Rodzaj: Singiel
  • Data premiery: 2021-06-16

Utwory, piosenki

Sprawdź listę utworów na albumie "Czarny Roman".

O albumie

Chłopcy Kontra Basia o nowym singlu:

„Mrówka Zombie” to płyta, na której nie mogło zabraknąć opowieści o Czarnym Romanie, najbardziej elektryzującej postaci warszawskich ulic. Postanowiliśmy napisać piosenkę używając cytatów z jego fantastycznych i mrocznych wizji, które potraktowaliśmy tu zupełnie serio. Oto opowieść ku pamięci Jana Polkowskiego a.k.a. Czarnego Romana – pieśń o tykającej bombie, zbliżającym się meteorycie, arcy-mordercy wykopanym z grobu i miastach zrywających się z łańcucha. Klip nakręcił Kuba Radej i Grzegorz Grabowski, a w rolę Czarnego Romana wcielił się Andrzej Kłak. Użyliśmy fragmentów filmów dokumentujących monologi Czarnego Romana, zdjęcia zaś robiliśmy m.in w jego ulubionych miejscach w Warszawie – na ul. Chmielnej i pod Zamkiem Ujazdowskim”.

 ip

Inne wydania tego albumu

Album "Czarny Roman" miał jedno wydanie.

Teledyski

Obejrzyj teledyski do piosenek z albumu/płyty "Czarny Roman".
Polecamy
Chłopcy Kontra Basia
Chłopcy Kontra Basia - Wybrane albumy
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!