Zespoły muzyczne

Biografia Chłopcy Kontra Basia historia, o zespole

  • Data założenia: 2009
  • Kraj: Polska
  • Miasto: Kraków
  • Gatunek: Folk
Ocena:

Trio Chłopcy Kontra Basia powstało w listopadzie 2009 roku w Krakowie. Materiał grupy to oryginalne kompozycje inspirowane polską kulturą tradycyjną. Teksty autorstwa Basi Derlak są przygotowywane w oparciu o archiwalne nagrania i zapiski etnografów, tak aby oddawały stylistykę baśni, gawędy czy przyśpiewki. Ludowe fascynacje przejawiają się także w warstwie muzycznej.

Podczas XIII Festiwalu Folkowego Polskiego Radia „Nowa Tradycja 2010” grupa zdobyła II nagrodę. Rok później została laureatem konkursu „Scena Otwarta” w ramach lubelskiego XXI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Ludowej „Mikołajki Folkowe”. W marcu 2012 r. jej utwór „Jerzy” wygrał w szóstej edycji „Battle of the Bands” - konkursu organizowanego przez World Music Network. W tym samym roku formacja wzięła udział w III. edycji programie „Must be the music - Tylko muzyka”.

Płyty, albumy

Płyty zespołu Chłopcy Kontra Basia. Sprawdzisz tutaj aktualną dyskografię grupy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Mrówka zombie
Mrówka zombie Chłopcy Kontra Basia
Premiera: 2020-11-19
Ocena:
Oj tak!
Oj tak! Chłopcy Kontra Basia
Premiera: 2013-10-25
Ocena:
Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!